ЛІСІВНИКАМ-ВЕТЕРАНАМ ВІННИЦЬКОГО ОУЛМГ – НИЗЬКИЙ УКЛІН!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time25.09.2017 09:10 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини впевнено йдуть до знаменної події – 100-річчя утворення обласного управління лісового та мисливського господарства. Анатолій Омелянович Бондар, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, заслужений лісівник України, підкреслює, що сьогодні наша держава користується плодами праці лісівників кількох поколінь. Скільки сил, здоров’я, життя лісівники останнього сторіччя вклали в диво матінки-природи – Подільський ліс! Низький уклін лісівникам усіх поколінь за титанічну роботу, самовіддачу, героїзм! Адже створення й охорона лісів, догляд за ними у всі часи було справою нелегкою, ризикованою, але вкрай необхідною для держави.
Як людина, яка віддала його величності Лісу більше 40 років свого життя, А.О. Бондар постійно наголошує: моральний обов’язок керівників держлісгоспів, виробничих підрозділів всіх рівнів – піклування про ветеранів лісового господарства.
Державне підприємство "Могилів-Подільське лісове господарство" Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства по праву можна назвати лідером, рекордсменом за кількістю працівників, які у різні часи отримали високі звання "Заслужений лісовод Української РСР", "Заслужений лісівник України":
1978 р. - Гонковський Михайло Романович, лісничий Івашковецького лісництва;
1983 р. – Синчишин Михайло Петрович, лісничий Моївського лісництва;
1986 р. – Кокуца Майя Віталіївна, помічник лісничого Моївського лісництва;
1987 р. – Яворська Ніна Олександрівна, ланкова лісокультурної ланки Петрашівського лісництва;
1999 р. – Ліщинська Галина Іванівна, ланкова лісокультурної ланки Моївського лісництва;
2002 р. – Чечуга Броніслав Адамович, майстер лісу Моївського лісництва.
Особливу славу має саме Моївське лісництво, що є яскравим свідченням сумлінної роботи цього лісництва і його трудівників. Тому не випадково, що саме у Моївському лісництві напередодні Дня працівника лісу відбулася зустріч керівництва держлісгоспу з ветеранами, серед яких були і заслужені лісівники Гонковський Михайло Романович, Кокуца Майя Віталіївна, Ліщинська Галина Іванівна, Чечуга Броніслав Адамович.
Директор ДП «Могилів-Подільський лісгосп» В.М.Іщук відкрив у Моївському лісництві лісівничий еколого-просвітницький центр, в експозиції якого значне місце відведено саме заслуженим лісівникам України держлісгоспу, відміннику лісового господарства В.Г.Шаплавському, який передчасно пішов з життя. Гонковський М.Р. 48 років віддав лісу, в т. ч. 37 років - на посаді лісничого! Кокуца М.В. розпочала свою трудову діяльність в лісовому господарстві Вінниччини третього серпня 1959 року з посади майстра лісових культур Моївського лісництва. Ліщинська Г.І. в 1980 році принята на роботу в Моївське лісництво лісокультурницею. Чечуга Б.А. з 1966 р. до 1969 р. працював майстром лісу Оратівського лісництва Іллінецького лісгоспу, з вересня 1969 р. до січня 2011 р. - майстром лісу Моївського лісництва Могилів-Подільського лісгоспу. Присутній на зустрічі  Осіпенко Микола Андрійович працював начальником Моївського цеху переробки деревини з 1971 року до 2012 року.
Прес-секретар Вінницького ОУЛМГ С.Т.Вовк передав присутнім ветеранам щирі вітання і слова подяки за співпрацю, еколого-просвітницьку роботу від начальника обласного управління лісового та мисливського господарства А.О.Бондаря. Анатолій Омелянович переконаний, що ветеранське слово про Ліс має особливу вагу, особливо напередодні сторіччя утворення управління. Тому і просить ветеранів залишити свої спогади про ті героїчні роки нелегкої лісівничої роботи.
Зустріч пройшла у теплій домашній атмосфері. Були спогади, обмін думками, пісні різних років. Можна однозначно стверджувати: ветерани мають молоді душі, з оптимізмом дивляться в день завтрашній. Бо в дружній лісівничій родині і труднощі сьогодення переживаються легше.