Ліс народжується у розсаднику ДП «Тульчинське ЛМГ»

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time23.05.2019 16:07 categoryЗагальні новини
Заготівля якісного лісового насіння та забезпечення держпідприємств лісового господарства достатньою кількістю посадкового матеріалу - це важливі етапи у лісокультурному виробництві. Тому держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства з великою відповідальністю займаються заготівлею лісового насіння та теплично-парниковим господарством.
ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Поліщук В.В., головний лісничий Кілимник Г.П.) на високому професійному рівні вирощує посадковий матеріал основних лісоутворюючих та декоративних порід в усіх шести лісництвах. Тульчинські лісівники не лише повністю забезпечують власним садивним матеріалом процес відтворення лісу, а й вирощують його для реалізації. Загальна площа лісових розсадників Тульчинського ЛМГ становить 15 га. Минулого року підприємство виростило 870 тис. шт. садивного матеріалу асортиментом 63-х лісоутворюючих та декоративних деревних та чагарникових порід.
У цьому році підприємство вперше вирощує дуб звичайний із закритою кореневою системою (15 тис. шт.). Також підростає майбутня окраса садиб – декоративні породи із закритою кореневою системою (30 тис. шт.). Щоб потрапити до покупця, майбутні саджанці туї чи ялівця перебувають під доглядом працівників лісорозсадників як мінімум 2-3 роки. Перший рік способом живцювання живці вкорінюються у теплиці, отримують інтенсивне зволоження спеціальною системою поливу, а на наступний рік пересаджуються у горщики на 1-2 роки, проходять загартування під навісом. А далі – потрапляють в руки цінителів зеленої краси і висаджуються у відкритий грунт. Тому-то теплиці, парники, лісові розсадники жартома називають пологовим відділенням та дитячим садочком для майбутнього лісу.
Сіянці лісових порід висівають у відкритий грунт на території лісового розсадника. Вони теж потребують чимало уваги і важкої роботи. Розпушення грунту, знищення забур’яненості, захист від шкідників, недостатня або надмірна кількість вологи – все це впливає на якість садивного матеріалу.
На фото - лісовий розсадник Кирнасівського лісництва (лісничий Богдан Дубовий). Цього року кирнасівські лісівники встановили нові піднавіси для притінення і додатково 5 коробів, збільшивши площу до 162 кв. м. У коробах висівають насіння ялини звичайної, сосни звичайної, карії пекан, береки лікувальної, липи дрібнолистої, ялиці білої.
Погляньмо лише, які дружні сходи основної лісоутворюючої породи подільських лісів – дуба звичайного. А ще гарно зійшла та пішла в ріст супутня порода, яку лісівники Вінниччини вводять у склад лісових культур – черешня. Вона має цінну деревину та приваблює птахів. І міжряддя чисті, посіви доглянуті, незважаючи на рясні зливи, які поливають піввесни нашу щедру подільську землю!