Купівля живої ялинки не шкодить довкіллю!

personАвтор:  Пресслужба ВОУЛМГ
access_time06.12.2020 19:22 categoryЗагальні новини
Зовсім близько новорічно-різдвяні свята. Розпочалися приємні клопоти із прикрашання домівок, робочих кабінетів та вулиць новорічними ялинками. Вічнозелена красуня - чи не головний атрибут свята.
Купівля натуральної ялинки не шкодить довкіллю, запевняють гайсинські лісівники. Чи то сосна, чи ялинка, чи, приміром, «елітна» ялина голуба, вирощена у горщику, - всі ці рослини приносять у наш дім свіжість лісу, неймовірний аромат хвої і дух новорічного свята. Гайсинські лісівники переконані, що жодна штучна ялинка, виготовлена із застосуванням шкідливих для організму людини речовин, не може замінити справжню лісову красуню. Добре відомі і цілющі властивості хвої!
ДП «Гайсинський лісгосп» цього року висадив на спеціальних плантаціях новорічних дерев, шкілках, у місцях, непридатних для ведення лісового господарства, 27 тис. шт. сіянців ялини європейської, сосни звичайної та сосни кримської для подальшого вирощування та реалізації в передноворічні свята. Загалом на цих плантаціях зростає понад 80 тисяч різновікових хвойних красунь віком від одного до десяти років. Лісівники наголошують, що новорічні дерева спеціально створюють для реалізації населенню та організаціям. Тому заготівля і продаж новорічних ялинок має таку ж шкоду для природи, як продаж квітів. А висловлювання псевдоекологів про «варварське знищення» ялинок є безпідставними.
- Для того, щоб кожна родина могла встановити у своїй оселі новорічну красуню, ДП „Гайсинський лісгосп” щорічно створює шкілки новорічних ялинок. У цьому році згідно з дозволами ми маємо 5 тисяч новорічних дерев для реалізації школам, дитячим садкам, організаціям та населенню, - розповідає головний лісничий ДП «Гайсинський лісгосп» Сергій Руденко. – Це 4 тис. шт. ялини звичайної і 1 тис. шт. сосни звичайної.
Усі бажаючі можуть придбати ялинки для свята у лісництвах, на базовому лісорозсаднику, а також на ялинковому базарі.
Вартість ялинки цілком помірна, залежить від її висоти і якості. Ціна дерева:
- до 1 м - 115 грн.,
- 1,1-1,9 м - 180 грн.
- 2-2,4 м – 250 грн.
- 2,5-3 м – 350 грн.
Оптові партії, кількістю від 100 шт., можна придбати за такою ціною:
- до 1 м - 90 грн.
- 1,1-1,9 м - 120 грн.
- 2-2,4 м – 150 грн.
- 2,5-3 м – 220 грн.
Також гайсинські лісівники реалізовують ялини, вирощені із закритою кореневою системою (у горщику), за ціною:
- до 1 м – 275 грн – кронована рослина;
- до 1 м – 200 грн – некронована рослина.
Новорічні дерева можна придбати в усіх лісництвах ДП «Гайсинський лісгосп» або на ялинкових базарах. З питаннями, пов’язаними з придбанням новорічних ялинок, звертайтесь до інженера лісових культур лісгоспу Юрченко Оксани Петрівни, за телефоном 0977053581.
Новорічні ялинки, вирощені у лісгоспі, під час заготівлі та продажу маркуються спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками та пластмасовими бирками-стяжками, які розриваються при спробі їх зняття і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.
Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, з допомогою якого можна перевірити легальність заготовленого новорічного деревця. Увівши номер на сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні, можна дізнатися всю інформацію: у якому лісгоспі, лісництві було заготовлене дерево.
Самовільне зрубування ялинки – це злочин, який карається штрафом. Тому у передноворічний період державною лісовою охороною спільно з іншими природоохоронними органами і працівниками національної поліції проводиться комплекс заходів по попередженню та виявленню випадків незаконних рубок та незаконної реалізації хвойних порід. У кожному лісогосподарському підприємстві створюються оперативні рейдові бригади. Ними проводяться заходи з охорони лісів, розсадників і плантацій від незаконних рубок, ринків та інших місць реалізації – з виявлення фактів незаконної торгівлі хвойними.