Колегія Вінницького ОУЛМГ розглянула питання проведення мисливського полювання

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time08.11.2018 11:46 categoryЗагальні новини
7 листопада 2018 року відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому розглянуто питання господарсько-фінансової діяльності держпідприємств лісового господарства області за 9 місяців 2018 року, порядку проведення мисливського полювання, дотримання техніки безпеки та боротьби з порушниками правил полювання.
Начальник управління А.О. Бондар наголосив на тому, що питання дотримання техніки безпеки та боротьби з порушниками правил полювання повинні зараз бути на особливому контролі! Бо на полюванні головне – збереження життя й здоров’я людей! ВОУЛМГ через ЗМІ вже вкотре просить людей в дні проведення полювання (субота, неділя) бути в лісі максимально обачними, уникати в ці дні перебування в місцях проведення полювання.
Загальна площа мисливських угідь Вінниччини становить 2 млн. 131 тис. га, з них 257,1 тис. га (12,3%) надано в користування держпідприємствам ВОУЛМГ, а більша частина - 1 млн. 717 тис. га (83,4%) - обласній організації УТМР. Анатолій Омелянович зазначив, що в багатьох областях ситуація зовсім інша: деякі взагалі не мають угідь, наданих у користування УТМР. А лісівники Вінниччини спільними зусиллями з членами УТМР сприяють розвитку мисливського господарства, збільшенню чисельності мисливського звіра. Але існує дуже багато аспектів, які негативно впливають на розвиток мисливських господарств.
Мисливське господарство вимагає постійних значних витрат, які держава зовсім не фінансує! В Україні самоокупність мисливського господарства (за офіційним даними) в середньому становить 47 відсотків! І це попри те, що чисельність мисливського звіра у нас невисока. 2017 року в Україні обліковано 215 тис. голів копитного звіра, а добуто – 13 тис. голів. Порівняймо з сусідньою Польщею, де площа мисливських угідь набагато менша, але оленя добуто 35 тис., козулі – 150 тис. голів. В Україні – 360 і 8114 голів відповідно...
Чисельність вовка натомість в Україні останнім часом збільшилась удвоє, щільність лисиць перевищує допустиму норму у 17 областях.
Директор найуспішнішого лісомисливського господарства Вінниччини з найбільшою щільністю диких тварин в області – ДП «Дашівське ДЛМГ» загострив увагу на тому, як на стан фауни впливає надмірна кількість шкідливих хижаків. В.В. Кавуненко переконаний, що бродячі собаки, які знищують молодняк, та вовки, які керуючись хижацькими інстинктами, роздирають тварин, наносять незрівнянно більшу шкоду, навіть у порівнянні із браконьєрами!
Завідуючий сектором мисливського господарства ВОУЛМГ Василь Мельник зупинився на питаннях порядку проведення мисливського полювання, дотримання техніки безпеки та боротьби з порушниками правил полювання, самоокупності мисливського господарства. Адже нещасні випадки під час проведення полювання пов'язані, в першу чергу, з грубим порушенням мисливцями правил безпеки, необачним поводженням зі зброєю. Дуже важливим є проведення інструктажу перед початком полювання, заборона пострілів у загоні тощо. Василь Анатолійович в черговий раз підтвердив гостру необхідність переймати досвід ведення мисливського господарства за кордоном, де не лише висока щільність звірів та менше порушників, а й до мисливців ставляться суворіші вимоги, навіть із проходженням навчань і екзаменуванням.
Держпідприємства лісового господарства області з початку року (станом на 05.11.) від ведення мисливського господарства отримали 2 млн. 65 тис. грн., за сезон полювання – 847 тис. грн. Найбільші надходження з початку року від мисливського господарства мають ДП «Дашівське ДЛМГ» - 729 тис. грн., ДП «Хмільницький лісгосп» - 380 тис. грн., ДП «Тульчинське ЛМГ» - 328 тис. грн., ДП «Іллінецький лісгосп» - 223 тис. грн.