Книгу «Лісове господарство Вінниччини: становлення і розвиток» презентували на Бершадщині

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time25.02.2019 23:11 categoryЗагальні новини
У лютому вінницькі лісівники відзначили 100-річчя утворення першого в області територіального органу управління лісами Вінниччини. Саме цій знаменній даті присвячена книга «Лісове господарство Вінниччини: становлення і майбутнє». Днями директор ДП «Бершадський лісгосп» Микола Краснєєв презентував подарункове видання для читачів районної бібліотеки та відвідувачів районного краєзнавчого музею.
Автори видання Анатолій Бондар, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, та Станіслав Вовк, керівник прес-служби Вінницького ОУЛМГ, провели величезну роботу по збору та обробці, систематизації інформації з різних джерел, у тому числі з архівів, спогадів ветеранів лісової галузі, аналізу сучасного стану лісового господарства Вінниччини. 
За 100 років маленькі дубочки стали могутнім лісом, у який вклали свої сили кілька поколінь лісівників Вінниччини. Про них на 600 сторінках і розповідає книга, представляючи сучасний стан лісового господарства області, багатогранну роботу лісівників кількох поколінь. Книга оригінально поєднує наукову інформацію про ліси, методику їхнього створення і вирощування з багатою фотографічною базою минулого і теперішнього лісівничого життя. 
Автори щиро вдячні всім дослідникам історії лісового господарства області, матеріали яких частково ввійшли до цієї книги. У тому числі нариси з історії Бершадського лісгоспу «Хто живе й працює для століть» (2002 р.) – праця Федора Шевчука, редактора районної газети «Бершадський край», та Івана Сухореброго, директора Бершадського держлісгоспу з 1988 до 1997 року. 
Сьогодні записуються спогади ветеранів лісового господарства, щоб через життєві історії конкретних людей, династій лісівників показати всі етапи історичного розвитку лісового господарства Вінниччини. Робота в лісовому господарстві у всі часи була нелегкою і досить відповідальною. Ми сьогодні оцінюємо працю лісівників початку ХХ століття. Так будуть оцінювати і роботу сьогоднішніх лісівників наступні покоління. Адже лісівники створюють могутні ліси для зміцнення рідної України!