Хвала рукам, що садять ліси Вінниччини!

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time28.04.2020 17:55 categoryЗагальні новини
Одним із найважливіших етапів у лісогосподарському циклі робіт є весняна посадка лісу. М’яка зима та рання весна цього року дозволила лісівникам Вінниччини незвично рано розпочати лісокультурну кампанію. Усі держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства доклали чималі зусилля, щоб вчасно та якісно завершити створення лісових культур, навіть в умовах карантину. Під час весняної посадки лісу 2020 року вінницькі лісівники посіяли і посадили 1040 га лісів. На відмінно впоралися із весняною посадкою лісу і у ДП «Бершадський лісгосп».
У 2020 році бершадські лісівники створили лісові культури в держлісфонді на 97 га при запланованих 95 га. З них методом ручної посадки заліснено 70.1 га, ручного посіву - 26.9 га. Насадження створювалися навіть на ділянках, що вийшли з головного користування у березні-квітні 2020 року.
Головною породою при створенні лісових насаджень залишається дуб звичайний. Також до складу лісових культур лісівники ДП «Бершадський лісгосп» вводили більш посухостійкі породи горіха чорного, модрини європейської, псевдотсуги Мензіса та береки лікарської із застосуванням науково обгрунтованих, сучасних технологій. Методика створення змішаних лісових культур за участі більш посухостійких порід спрямована на покращення породного складу лісів, формування високопродуктивних насаджень майбутнього, які в умовах змін клімату збережуть лісистість Вінниччини.
Під час весняної посадки лісу 2020 року найбільші площі лісових культур були створені у Бершадському (лісничий Горбенко С.Я.) та Цибулівському (лісничий Драбанюк М.В.) лісництвах – 33,3 га та 30,9 га відповідно. Також вчасно та якісно завершили лісокультурну кампанію й інші лісництва: Сумівське (лісничий Гуз В.А.) – 17,1 га, Ободівське (лісничий Білаш С.А.) – 15,7 га. Найбільші площі лісових культур по лісництвах створили такі майстри лісу: Блонський О.А. (Бершадське лісництво, обхід №6) – 11 га, Козачок Г.О. (Сумівське лісництво, обхід №2) – 10,7 га, Дубенко М.Г. та Хмарук О.І. (Цибулівське лісництво, обходи № 5 та №6) – по 6,7 га, Швидкий С.П. (Ободівське лісництво, обхід №2) – 5,3 га.
У 2020 році проведено підготовку ґрунту під лісові культури поточного року на площі 44 га в держлісфонді. Завершено посіви в лісорозсадниках, теплиці, коробах, касетах на площі 1,74 га. Проведено зелене живцювання на площі 0,009 га в кількості 10 тис.шт.
В короба бершадськими лісівниками було висіяно насіння дуба звичайного, сосни кримської, сосни чорної, сосни Веймутова, ялини європейської, модрини європейської. Також створено чотири плантації новорічних ялин на площі 4,0 га, де висаджено 19,3 тис. шт. сіянців ялини європейської.
Весною 2020 року висаджено в горщики 1,5 тис. декоративних саджанців. Залишено на дорощування в розсадниках, теплиці, парниках, горщиках та коробах сіянців та живців на площі 0,45 га. 
Варто нагадати, що без людських рук лісу не буде, адже більшість подільських дібров – рукотворні. Після посадки лісові культури вимагають дбайливих та вчасних доглядів, тому у працівників лісового господарства роботи попереду ще чимало. 
Щиро дякуємо лісівникам, які вкладають свій багаторічний досвід, щоденну копітку працю та щире прагнення виконувати свою головну місію – дбати та примножувати зелені багатства України!