Холодильник для жолудів – відтепер і в Могилів-Подільському лісгоспі

personАвтор:  Прес-служба ДП "Могилів-Подільський лісгосп"
access_time11.12.2019 19:50 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини використовують у своїй роботі науково обгрунтовані методи, власні практичні напрацювання та сучасні технологічні новинки. Цього року повний набір пристроїв для обробки та зберігання насіння дуба звичайного в стані біологічного спокою (холодильник, прилади для термотерапії та флотації) придбав і ДП «Могилів-Подільський лісгосп». Це третє підприємство Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке практикуватиме подібну технологію.У 2018, 2019 роках такі установки придбали і ввели в дію Вінницький і Бершадський лісгоспи (в останньому поки що без холодильника).
На Вінниччині дубові насадження складають понад 80% площ лісових угідь. Лісівники-практики знають, що дуб звичайний має періодичність у плодоношенні. Тому питання оптимального забезпечення насінням головної лісоутворюючої породи  розсадників держпідприємств є особливо актуальним. Холодильна установка дозволить забезпечити насінням потреби підприємства на майбутнє, зберігаючи у насіння дуба звичайного 4-5 років здатність до пророщування.
Перш як потрапити до холодильника, насіння проходить усі ланки сучасного технологічного процесу: калібрування насіння, флотація, термотерапія (при температурі +39-41 градус), хімічна обробка, завантаження у холодильну установку, де жолуді «спочивають» при температурі від 0 до мінус 1-2 градусів.
За потреби насіння виймається із холодильника, проходить адаптацію і висівається, причому це дає можливість відновити ліс після рубки головного користування способом шпигування жолудя навіть у квітні.
Холодильна камера має завантажувальну вагу 4 тонни. Могилів-подільські лісівники уже завантажили до установки 2,5 тонни цьогорічного урожаю насіння дуба звичайного. Усього цієї осені у лісгоспі усього заготовили 10,1 тонну насіння дуба звичайного.
- Ми використовуємо науково обґрунтовані підходи до лісонасіннєвої справи з подальшим вирощуванням високоякісного стандартного садивного матеріалу. Увесь процес проходить повністю за сучасними європейськими стандартами. Могилів-подільські лісівники вивчали досвід роботи у цьому питанні колег із Вінницького лісгоспу. Вони порадили нам майстрів, які виготовили прилади для термотерпії та флотації. Знаходяться прилади на території Моївського лісництва, - розповідає директор В.М.Іщук.
ДП «Могилів-Подільський лісгосп» - найбільший серед держлісгопів Вінниччини за площами держлісфонду. У їхньому підпорядкуванні -32135 га, які охоплюють території Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Шаргородського, Чернівецького, Ямпільського, Томашпільського і Барського адміністративних районів Вінницької області.