Хмільницькі зубри змінюють «прописку»: усього 28 особин переселено в інші регіони України

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time09.08.2018 10:11 categoryЗагальні новини
Хмільницькі лісівники та єгері вміло виконують благородну справу збереження червонокнижного зубра європейського. І як результат - на території Вінницької області мешкає найбільша в Україні популяція зникаючого виду. Державне підприємство «Хмільницьке лісове господарство» навіть здійснює переселення зубрів в інші мисливські господарства України з метою збереження та відтворення виду.
Історія заселення зубрів у Вінницьку область сягає ще 1979 року, коли червонокнижних тварин завезли із Цуманського державного лісомисливського господарства (Волинська область). У перший рік чисельність червонокнижних тварин зросла до 8 голів, протягом наступних десяти років – до 47, з 1990 р. до 2010 р. – до 90 особин. За останніми даними, в лісових угіддях ДП «Хмільницький лісгосп» нараховувалося 93 особини. Крім того, ареал проживання зубрів у подільських лісах розширюється. Раніше вони перебували на території Уланівського, Широкогреблянського, Хмільницького лісництв, а зараз їх помічено і в Березнянському лісництві підприємства.
Мисливствознавець ДП «Хмільницький лісгосп» Володимир Ткач розповідає, що наша популяція зубрів є більш стійкою, тому час від часу здійснюється відлов та переселення зубрів до інших областей України. Усього з угідь Хмільницького лісгоспу переселено 28 особин. У цьому році уже сім зубрів (2 самці і 5 самок) переселено у ДП «Сторожинецький лісгосп» Чернівецької області, для цього ж господарства має бути відловлено ще 3 особини (згідно з дозволом Міністерства екології та природних ресурсів України). Раніше 12 зубрів передано для ДП «Мисливське господарство «Стир» (Львівська область), 5 голів переселено до ДП «Мисливське господарство «Звірівське» (Волинська область), 3 голови – до Національного природного парку "Вижницький" Чернівецької області, 1 зубра переселено в Івано-Франківську область.