Юні лісівники Вінниччини вивчають природу рідного краю

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time18.11.2022 14:45 categoryЗагальні новини
Вінницькі лісівники майбутню лісівничу зміну готують ще зі шкільних парт. На базі держлісгоспів області нині функціонує 50 учнівських лісництв. Звісно, що лише невеличка частина школяриків-лісівників у майбутньому оберуть лісівничу професію. Але у цій роботі важлива саме інформаційно-просвітницька складова, ефект від живого спілкування з лісівниками, щире зацікавлення реальним життям лісу. Співпраця лісівників із школярами та педагогами у результаті формує екологічну свідомість та здоровий природоохоронний менталітет у підростаючого покоління.
Плідна діяльність учнівського лісництва «Зелений світ» Флоринського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (директор школи В.І. Усатюк, педагог-наставник О.В. Макарчук) налічує вже 15 років. За цей час флоринські школярі вже стали добрими друзями лісівників. Тісна співпраця, що сіє любов до лісу, повагу до праці, бажання пізнавати та берегти природу рідного краю, приносить щедрий врожай. Флоринські юні лісівники - активні учасники природоохоронних акцій, конкурсів, змагань, мають чимало відзнак та нагород.
Попри воєнний стан, дистанційну та змішану форми навчання, діяльність учнівського лісництва не зупиняється. Нещодавно вихованці учнівського лісництва «Зелений світ» відправилися у пошуково-дослідницьку експедицію, присвячену вивченню бруслини карликової – рослини, що занесена до Червоної книги. Передувала цьому теоретична підготовка  на засіданні  гуртка «Юні екологи». Аби на власні очі побачити бруслину карликову та більше дізнатися про неї, школярі вирушили у мандрівку до лісу в урочище «Устянська дача».
Бруслина карликова - на перший погляд нічим не примітна лісова рослина. Хто не знає про неї - пройде повз. Хто знає про її існування та видову приналежність – зверне увагу. Але цю рослину непросто знайти в лісі, адже вона занесена до Червоної книги, і осередки бруслини карликової хаотично поширені у лісових масивах. 
Допомагав флоринським школярам з пошуками цієї рослини лісничий Бершадського лісництва ДП «Гайсинський лісгосп» С.Я. Горбенко. Члени пошукової експедиції Р. Чорнокульський та І. Сторожук разом з педагогом-наставником О.В. Макарчук уважно слухали настанови Станіслава Яковича стосовно локацій бруслини карликової. Урочище «Устянська дача» зберегло незаймані площі проростання цієї рослини. Головним завданням юних лісівників було відшукати рослину, визначити площі поширення, кількість на одиницю площі, приблизний вік, спосіб розмноження, особливості її будови.   Цікаво було розпізнавати рослини-сусіди бруслини карликової, які теж відносяться до категорії червонокнижних: барвінок, коручка морозниковидна, гніздівка звичайна, лілія лісова, підсніжник звичайний, із деревних порід – берека. 
Таким чином школярі на практиці закріпили та поглибили знання про рідкісні рослини рідного краю. На наступних зустрічах юні природолюби узагальнять, систематизують отриману  інформацію та зможуть використовувати її у майбутньому.
Юні лісівники продовжують пізнавати таємниці лісу, переймати досвід від наставників. Віримо, що школярі, які змалечку привчаються дбати про природу та любити рідний край, виростуть справжніми патріотами своєї країни. Впевнені, що вже скоро настане мир у нашій рідній Україні!