Юні лісівники Кирнасівської школи, що на Вінниччині, мають власну шкільну теплицю

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time30.05.2019 15:51 categoryЗагальні новини
Успіх, талант та працелюбність не мають адміністративно-територіальної приналежності. Це доводять юні лісівники учнівського лісництва «Зелений гомін» - маленька сільська школа села Кирнасівка, а скільки активності, ініціативи, відзнак! Нещодавно у кирнасівських юних лісівників відбулася важлива подія - відкриття шкільної теплиці. Діти щороку беруть участь у заготівлі лісового насіння, створенні лісових культур разом із лісівниками Кирнасівського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ». А тепер учні матимуть змогу попрактикуватись у теплично-парниковій справі, зможуть вкорінювати живці декоративних порід та вирощувати прекрасні саджанці для озеленення школи та рідного села.
- Учні та вчителі давно мріяли про лабораторію для природничих дослідницьких проектів, проведення спостереження за рослинами протягом року, - зазначив під час відкриття теплиці директор школи Г.П. Марценюк. – Ми з учнями дякуємо нашим наставникам - лісівникам Тульчинського ЛМГ, працівникам відділу освіти за підтримку проектно-дослідницької діяльності закладу. Дякуємо лісівникам, які завжди поруч, які підтримали і цього разу наш задум: це директор держлісгоспу Поліщук В.А., головний лісничий Кілимник Г.П., лісничий Кирнасівського лісництва Дубовий Б.В., лісівники Денисюк І.О., Титаренко В.С., Меланич С.В.
На відкриття до Кирнасівського ЗЗСО І – ІІ ст. завітали начальник відділу освіти, молоді й спорту Тульчинської РДА Чепернатий С.В., провідний спеціаліст відділу Камінський В.В.
Гості урочистого відкриття були вражені виступами учнів молодших класів, юної екобригади «Ромашка». Члени учнівського лісництва «Зелений гомін» розповіли гостям про свої здобутки та досягнення в природоохоронній роботі, яку вони здійснюють разом із вчителем біології Лошак Л.М.
Ми уже неодноразово писали про учнівське лісництво «Зелений гомін». Велику підтримку різних проектів, досліджень мають учні від директора школи Г.П.Марценюка та педагога-наставника Л.М.Лошак. Члени учнівського лісництва проводять озеленення пришкільної території, прибирають територію, збирають лікарські трави, за навчальний рік проведено 3-разовий ручний догляд за лісовими насадженнями на площі 5 га, посаджено 58000 штук сіянців дерев, зібрано 900 кг жолудів, заготовлено 500 шт. віників гіллячкового корму, впорядковано 8 джерел, виготовлено 62 шпаківні, обгороджено 12 мурашників і ще зроблено багато інших корисних справ. За членами учнівського лісництва закріплений лісорозсадник, де вони досліджують породи дуба звичайного, горіха чорного, сосни кримської, ялини звичайної.
А за таку щиру роботу юні природолюби мають багато нагород. З останніх - це 2 місце у презентації та гран-Прі на конкурсі юних лісівників області, 3 місце екобригади «Зелений дивограй» на обласному етапі конкурсу екобригад.
На сьогодні у зоні діяльності держпідприємств Вінницького ОУЛМГ функціонує 50 учнівських лісництв.