Юні лісівники доводять відданість лісу добрими справами

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time28.01.2020 08:51 categoryЗагальні новини
Тісно співпрацюють лісівники Вінниччини з учнівськими лісництвами. Юні друзі лісу разом з наставниками та лісівниками-професіоналами вивчають лісівничу справу, беруть активну участь у посадці лісу та догляді за ним, дбають про лісових мешканців.
Яскравим прикладом такої взаємодії є півстолітня співпраця ДП «Бершадський лісгосп» із Сумівською ЗОШ І-ІІІ ст. Успіхи вихованців найстаршого в області учнівського лісництва «Юні друзі лісу» у практичній та науковій діяльності високо оцінюються на обласному та всеукраїнському рівнях. 
Щороку ряди вихованців учнівських лісництв поповнюються новими членами. Під час урочистої посвяти у юні лісівники школярі присягають на вірність лісу. Впродовж року юні друзі лісу активно доводять свою відданість не лише словом, але й добрими справами. 
Нині у розпалі акція «Збудуй дім для птаха». Вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» з радістю виготовляють  синичники, шпаківні для перелітних птахів, щоб потім разом з працівниками Сумівського лісництва ДП «Бершадський лісгосп» розвішати їх у лісі. Перших 130 «пташиних осель» вже знайшли своє місце у лісі. Робота й досі кипить. Отож буде пташине новосілля.
У холодну пору вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» активно підгодовують птахів, які зимують на території  села та Сумівського лісництва. Для цього школярі виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. Юні природолюби знають, що птахи – природні захисники лісу. Тому постійно дбають, щоб годівнички для пернатих були наповнені крупами, зерном та іншими смаколиками.
Долучаються вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» і до підгодівлі тварин у вольєрі для напіввільного утримання диких тварин, який знаходиться у Сумівському лісництві. Особливо приємно юним лісівникам поповнювати годівниці для тварин кормом, який допомагали заготовляти влітку та восени. 
Така спільна робота привчає дітей цінувати лісівничу працю, берегти природу рідного краю, дарує приємні емоції від спілкування з природою та допомагає школярам з дитинства зростати справжніми друзями лісу.