Інженер з лісових культур ДП «Гайсинський лісгосп» Оксана Юрченко: «Ми робимо дуже добру державну справу!»

personАвтор:  Оксана Нікітіна, прес-секретар ДП «Гайсинський лісгосп»
access_time11.03.2019 14:09 categoryЗагальні новини
На посаді інженера з лісових культур серед усіх держлісгоспів Вінниччини є усього дві жінки. Одна із них, Оксана Юрченко, працює в ДП «Гайсинський лісгосп». Хоча традиційно останніми роками у гайсинських лісівників інженерами з лісових культур були саме жінки, кажуть у лісгоспі. І сама Оксана Петрівна не вважає цю посаду «нежіночою». Навпаки, все те, що пов’язане з насінням, лісовими культурами і доглядом за ними – це від природи жіночих рук справа.
Той професійний потяг прищепив їй батько, який працював усе життя в лісовому господарстві на лісозаготівлі. Тож після закінчення Гайсинської загальноосвітньої школи №4 випускниця реалізувала твердий намір, підкріплений татовим благословінням: стати на лісівничий шлях. До речі, школа, яку вона закінчила, це та сама, де нині активно працює одне з кращих учнівських лісництв області й України, «Паросток», і з яким тісно співпрацює Оксана Петрівна.
Тож після завершення навчання в Українській сільськогосподарській академії (м. Київ) у 1992 році Оксана Петрівна отримує кваліфікацію «Інженер лісового господарства». Під час навчання познайомилась із майбутнім чоловіком, який нетривалий час працював у лісівому господарстві. Вони виховали доньку Наталю.
Після випуску подружжя поїхало до Бершаді, де Оксана Петрівна працювала у лісгоспі майстром лісового розсадника. Потім перїхали до Гайсина, де певний час працювала лісокультурницею в розсаднику. Проте зізнається, що та нелегка ручна праця дала їй неоціненний практичний досвід, який не здобудеш у жодній академії. Жінки-лісокультурниці передали їй свої вміння, навчили тонкощам прищеплювання рослин, догляду за молодими культурами...
Життя змушувало пані Оксану працювати не лише у лісовому господарстві, а й на різних посадах і на різних підрприємствах. Знає, як виготовляється і цукор, і казеїн. Але все ж таки повертається до лісу. Останніми роками з перервами працює в Гайсинському лісгоспі. На даній посаді – з 2015 року. У Гайсинському лісгоспі більшість співробітників  - чоловіки, проте Оксана Петрівна не відчуває ніяких незручностей у такому мужньому колективі.
- З хлопцями легко працювати, - зізнається О.П.Юрченко. – І під час навчання звикла, що із усього потоку чисельністю до ста студентів було лише 14 дівчат. Шкода, що лише відсотків тридцять пішли працювати за спеціальністю. Адже кадрове питання є важливим у нашій справі. У нас дуже багато професійних, чесних, відданих справі людей. Але в лісокультурному процесі залишається великий відсоток важкої і важливої ручної праці, для виконання якої буває проблематично знайти надійних та працьовитих людей.
Але як би там не було, роботу свою любить безмежно. Сьогодні по всій Україні у лісівників наступила відповідальна пора – відтворення лісів. Активно проводять весняну посадку і гайсинські лісівники. І хоч більш як 15 років роботи у лісовому господарстві принесли великий практичний досвід, однак щорічний період посадки лісу проходить у відповідальній тривозі:
- З року в рік повторюється те ж саме. Однаково проходить викопування посадкового матеріалу, підготовка до лісокультурної кампанії, посадка, посів – а вже в цей період не спиться, все думається, як зробити краще. Бо ж змінюються часи, порядки, а ліси залишаються. Я щиро вірю в те, що ми робимо дуже добру державну справу, - каже гайсинська лісівничка.