Іллінецькі лісівники з юними помічниками висівають майбутній ліс

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time02.11.2022 12:39 categoryЗагальні новини
 
У лісовому господарстві Вінниччини кожна пора року має певний перелік лісокультурних робіт, від якості та вчасності виконання яких залежить майбутнє лісу.
Великого значення надають лісорозсадницькій справі, якості створення садивного матеріалу й іллінецькі лісівники. Наразі триває осіння посівна у базовому лісовому розсаднику Іллінецького лісництва ДП «Іллінецький лісгосп» (директор Романович А.В., головний лісничий Пальченко В.В.). Нещодавно завершили висівання насіння дуба звичайного та горіха чорного у посівному відділенні.
До праці лісівників та лісокультурниць розсадника приєдналися юні лісівники, члени учнівського лісництва «Відродження» Іллінецького ліцею №3, восьмикласники Станіслав Лукавський та Сергій Хлещиборщ. Хлопці прийшли попрацювати на розсаднику, не зважаючи на осінні канікули. Але вони не пожалкували. Адже ці посіви через два роки під ретельним доглядом лісокультурниць виростуть у міцні сіянці для посадки лісу. Тим паче, дуб звичайний – це цінна деревна порода, головна лісоутворююча порода подільських дібров, рідне для наших лісів дерево, яке здавна шанувалося нашим народом.
Загалом на посівному відділенні загальною площею близько 3 га вирощують сіянці дуба звичайного, горіха чорного, клена, липи та інших порід. Щороку тут вирощують майже 900 тис. шт. стандартного посадкового матеріалу для того, щоб мати у достатній кількості якісний садивний матеріал для відтворення лісу.
Усе висіяне насіння – зібране цієї осені. Збір лісового насіння – це також достатньо важка справа. Загалом цього року у ДП «Іллінецький лісгосп» заплановано заготовити понад 9 тонн лісового насіння, із них дуба звичайного – 5 т, горіха чорного – 3 т. Вже зібрано 8,3 тонни насіння.
Насіння проходить перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції. Після цього лісівники частину насіння висівають, решту – залишають на зберігання до весни. 
Заготівля насіння, посів у розсадниках – це лише початкові етапи  комплексу робіт з вирощування якісного посадкового матеріалу для відтворення лісу. Попереду ще чимало праці потрібно докласти лісівникам, аби залишити нащадкам у спадок могутні подільські діброви.