Гайсинські лісівники вирощують, доглядають та охороняють новорічні ялинки

personАвтор:  Прес-служба вінницького ОУЛМГ
access_time20.12.2018 14:27 categoryЗагальні новини
Зовсім близько новорічно-різдвяні свята. Розпочалися приємні клопоти із прикрашання домівок, робочих кабінетів, шкільних класів та вулиць новорічними ялинками. Вічнозелена красуня - чи не головний атрибут свята.
 
Новорічні дерева вирощуються на спеціальних плантаціях
 
Сьогодні часто ялину замінюють сосною. Кожне з цих дерев має свою красу та привабливість. А гайсинські лісівники переконані, що жодна штучна ялинка, виготовлена із застосуванням шкідливих для організму людини речовин, не може замінити справжню лісову красуню. Жива ялинка приносить у наші оселі особливий настрій, затишок та загадковість лісу. Добре відомі і цілющі властивості хвої! Лісівники ДП «Гайсинський лісгосп» щорічно висаджують понад 25 тис. шт. сіянців ялини європейської, сосни звичайної та сосни кримської для подальшого вирощування та реалізації в передноворічні свята. Новорічні дерева вирощуються у розсадниках на спеціальних плантаціях і заготовляють для реалізації без шкоди для екології. Тому висловлювання псевдоекологів про варварське знищення ялинок є безпідставними.
- Для того, щоб кожна родина могла встановити у своїй оселі новорічну красуню, ДП „Гайсинський лісгосп” щорічно створює шкілки новорічних ялинок на площі 3 га. Ось і в цьому році вирощено більше 5 тисяч новорічних дерев для реалізації школам, дитячим садкам, організаціям та населенню, - розповідає головний лісничий ДП «Гайсинський лісгосп» Сергій Руденко.
Усі бажаючі можуть придбати ялинки для свята у лісництвах, на базовому лісорозсаднику, а також на ялинковому базарі, що відкрився з 18 грудня у центрі Гайсина. Вартість ялинки цілком помірна, залежить від її висоти і якості. Ціна дерева до 1 м - 96 грн.,1-2 метри - 120 грн.
З питань придбання новорічних дерев звертайтеся за телефонами:
Відділ реалізації лісгоспу: 2-14-16
Гайсинське лісництво: 0677545441
Басаличівське лісництво: 0972138619
Ладижинське лісництво: 0977295720
Ситківецьке лісництво: 0980325004
Соболівське лісництво 0672829705
Базовий лісорозсадник: 0675919464
 
Самовільна рубка новорічних дерев – це злочин.
 
Покарання за незаконно зрубану ялинку – чимале. Самовільна рубка ялин на площах лісових культур чи шкільних відділень розсадників тягне за собою штраф від 85 до 170 грн. Крім того, винні відшкодовують збитки, заподіяні лісовому господарству. Так, за самовільну рубку ялинки або сосни з діаметром стовбура біля кореневої шийки до 10 см розмір шкоди становить 453,99 грн, 10,1-14 см - 799,86 грн. Чи варто порушувати закон, якщо сума мінімального штрафу та мінімальної шкоди складатиме 539 гривень? За таку суму можна законно придбати кілька ялинок! А в разі заподіяння лісовому господарству значної шкоди громадяни та посадовці можуть притягатись до кримінальної відповідальності згідно статті 246 Кримінального кодексу України.
Тому у передноворічний період державною лісовою охороною спільно з іншими природоохоронними органами і працівниками національної поліції проводиться комплекс заходів по попередженню та виявленню випадків незаконних рубок та незаконної реалізації хвойних порід. У кожному лісогосподарському підприємстві створюються оперативні рейдові бригади. Ними проводяться рейди з охорони лісів, розсадників і плантацій від незаконних рубок, ринків та інших місць реалізації – з виявлення фактів незаконної торгівлі хвойними. У Гайсинському лісгоспі створено 6 рейдових бригад.
- Через незаконну вирубку хвойних дерев у лісі, не на спеціально відведених для цього ділянках, шкода завдається переважно молодим насадженням, які будуть формувати ліси через десятки років, слугувати майбутнім поколінням. Тому самовільна рубка дерев - це злочин проти нащадків, - переконаний інженер з охорони та захисту лісу ДП «Гайсинський лісгосп» Анатолій Гижко.
 
Від насінини до новорічного дерева у домівці – шлях довжиною 8 років
 
Далеко не кожна людина замислюється над тим, скільки затрачено людської праці на вирощування новорічних красунь.
- У січні-лютому лісівники заготовляють шишки з найкращих ялинових насаджень. Для видобування насіння шишки висушують у стаціонарний сушарні при дотриманні певного температурного режиму, - розповідає інженер з лісових культур ДП «Гайсинський лісгосп» Оксана Юрченко. - Вирощують сіянці ялини на суглинкових ґрунтах, у які попередньо вносять органічні і мінеральні добрива. Перед висівом насіння замочують у розчині марганцевокислого калію, обробляють фунгіцидами, проводять снігування. Сіють насіння ялини тільки весною, з таким розрахунком, що сходи з’являться після закінчення заморозків. Протягом літа в посівах проводиться знищення бур’янів, розпушування грунту, затінення сіянців, підживлювання. Сіянці досягають стандарних розмірів у дворічному віці і висаджуються в шкільне відділення на дорощення. Там вони зростають з року в рік, поки не потраплять до вашої домівки, а це не раніше ніж через 5 – 8 років.