Гайсинські лісівники виховують у підростаючого покоління повагу до лісу

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time15.04.2019 13:23 categoryЗагальні новини
На екскурсію до святая святих лісового господарства, місця, де народжуються майбутні дерева, - базового лісорозсадника ДП «Гайсинський лісгосп» - завітали на днях школярі ЗОШ №4 м. Гайсин.
Гайсинські лісівники впродовж багатьох років підтримують співпрацю з педагогами та учнями школи. Учнівське лісництво «Паросток» по праву вважається одним із кращих в області. Тож такі візити і членів учнівського лісництва, і школярів початкової школи – не рідкість у Гайсинському лісгоспі. Цього разу в гості до лісівників завітали шести- та семикласники.
- Для дітей подібні екскурсії – це справжнє свято! – розповідає педагог-наставник учнівського лісництва, учитель біології Галина Мигидюк. – Тим більше, що ми зараз за програмою вивчаємо будову рослини. Для дітей ця екскурсія стала певним практичним закріпленням знань. Вони були у захваті від побаченого, хоча садивного матеріалу залишилося мало у розсаднику, більшість уже пішло під створення лісових культур. Завітали і до насіннєвого сховища. На всі питання учнів з розумінням і глибоким фаховим підходом відповідали інженер лісових культур О.П. Юрченко та майстер лісорозсадника В.М. Щур.
Базовий лісорозсадник Гайсинського лісгоспу - чи не найбільший в Україні, адже має площу аж 38 га! Він включає 10 парників (200 кв. м) для посіву листяних та чагарникових порід, теплицю для укорінення живців площею 500 кв. м із системою туманного зрошування, дві теплиці для посіву шпилькових (80 кв. м), шкілку для вирощування новорічних ялинок.
Також діти завітали до лісівничо-екологічного просвітницького центру ДП «Гайсинський лісгосп», що знаходиться у Гайсинському лісництві, де дізнались багато нової та пізнавальної інформації про світ рослин та тварин.
Загалом Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства активно розвиває інформаційно-просвітницьку роботу та підтримує учнівські лісництва. На сьогодні на базі держлісгоспів їх діє 50. ДП «Гайсинський лісгосп» опікується учнівськими лісництвами «Паросток» (ЗОШ №4 м. Гайсин), «Діброва» (ЗОШ №1 м. Ладижин), «Ювілейне» (СЗОШ-1-ІІІ ст. села Губник Гайсинського району).