Гайсинські лісівники створюють нові ліси

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time06.07.2022 16:29 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини щороку відновлюють ліси на місці рубок головного користування. А ще одне із надважливих завдань – це підвищення лісистості області, збільшення загальної площі лісів за рахунок створення нових лісів на новоприйнятих землях. Ці землі зазвичай – це деградовані та малоцінні ґрунти, місцини з крутим підйомом, яри, балки. ДП «Гайсинський лісгосп» теж у постійному пошуку таких земель, де може бути посаджений майбутній ліс. Адже гайсинські лісівники мають багатий досвід створення нових лісів та активно працюють для збільшення лісистості регіону.
Керівництво Гайсинського держлісгоспу активно співпрацює з територіальними громадами, що знаходяться в зоні діяльності підприємства, щодо питання виділення земель для заліснення. Адже гайсинські лісівники мають усі необхідні технічні засоби, посадковий матеріал та професійні кадри для створення нових лісів, а головне – вагомі досягнення минулих років у цій важливій справі.
Співпраця гайсинських лісівників із головами місцевих громад вже принесла позитивні результати. Так, в межах територіальних громад зони діяльності ДП «Гайсинський лісгосп» виявлено майже 290 га земель, що придатні для створення лісів. Найбільше таких ділянок у Гайсинській та Бершадській ОТГ. У Чечельницькій ОТГ виявлено 213 га самозаліснених земель.
Важливий етап роботи у цьому напрямку - врегулювання на законодавчому рівні земельних відносин та розробка необхідних проєктів для заліснення територій. До речі, процедури передачі та узаконення земель для створення нових лісів, виготовлення на них правовстановлюючих документів - дуже складні та вимагають чимало часу. Наразі передані Гайсинському лісгоспу під заліснення майже 150 га придатних для створення лісів земель та 213 га самозаліснених земель. 
Цієї весни на деградованих і малоцінних землях, які передали для заліснення Райгородська, Соболівська та Чечельницька територіальні громади у ДП "Гайсинській лісгосп" вже було створено 11,7 га нових лісів: у Ситківецькому лісництві - 3,4 га, у Соболівському лісництві - 2,7 га, у Бритавському лісництві - 5,6 га.
Гайсинські лісівники мають досить вагомі досягнення попередніх років у  вирішенні питань заліснення краю. Усього Гайсинським лісгоспом з 1944 року створено близько 4,7 тис. га нових лісів! У тому числі за часів незалежної України – понад 600 га. Мають досвід створення нових лісів і колишні Бершадський та Чечельницький держлісгоспи, які нині після реформування системи лісового господарства приєдналися до ДП «Гайсинський лісгосп». Так, за роки незалежності України у колишньому Бершадському лісгоспі створили майже 400 га нових лісів.  
Варто нагадати, що для створення нових лісів передаються землі, непридатні для ведення сільського господарства, деградовані та малоцінні ґрунти: пустирі, крутосхили, яри, балки. Та лісівники Вінниччини готові на таких землях створити та виростити нові насадження, що принесуть користь у майбутньому.