Гайсинські лісівники отримали 320 тисяч гривень від реалізації посадкового матеріалу

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time23.11.2018 10:31 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини проявляють приклади вдалого менеджменту, заробляючи власними силами кошти для розвитку лісового господарства. Одним із джерел надходжень у бюджет лісгоспів є реалізація посадкового матеріалу, тим більше, коли попит на декоративний матеріал для озеленення населених пунктів та особистих садиб стає щороку більшим.
ДП «Гайсинський лісгосп» за 9 місяців 2018 року реалізував населенню, підприємцям і для власного користування 1168 саджанців на суму 114 тисяч гривень. Сіянців реалізовано 307,8 тис шт. на суму 206 тис. грн.
Населення купує у більшості сіянці плодових та чагарникових культур (шипшина, черешня, груша, яблуня) для окуліровки. Серед декоративних саджанців найбільшою популярністю у споживача традиційно користуються вічнозелені культури – самшити, туї. Хоча в асортименті із 60 видів декоративних рослин, що вирощуються теплично-парниковим господарством Гайсинського лісгоспу, можна знайти чимало цікавих видів. Адже підприємство знаходиться серед кращих у справі вирощування декоративного посадкового матеріалу.
Теплично-парникове господарство Гайсинського лісгоспу складають теплиці Гайсинського, Басаличівського лісництв та базовий лісорозсадник. Останній є чи не найбільшим у лісгоспах України - має площу аж 38 га! Базовий лісорозсадник включає 10 парників (200 кв. м) для посіву листяних та чагарникових порід, теплицю для укорінення живців площею 500 кв. м із системою туманного зрошування, дві теплиці для посіву шпилькових (80 кв. м), шкілку для вирощування новорічних ялинок.
У Ладижинському лісництві (лісничий Семененко Р.П.) облаштована сучасна теплиця площею 300 кв. м і чотири парники загальною площею 111 кв. м. Теплично-парникове господарство обладнане сучасними системами туманного та крапельного поливу. У лісництві побудовано павільйон для продажу декоративних культур із закритою кореневою системою.
Басаличівське лісництво (лісничий Швець А.В.) має теплицю із системою крапельного поливу площею 300 кв. м, у якій поки що вирощується посадковий матеріал суто для власних потреб.