Флоринському учнівському лісництву «Зелений світ» - 15 років!

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time30.11.2022 11:47 categoryЗагальні новини
Плідна співпраця лісівників Вінниччини з учнівською молоддю та педагогами вже стала традиційною та налічує не один десяток років. Днями Флоринське учнівське лісництво «Зелений світ» (директор школи В.І. Усатюк, педагог-наставник О.В. Макарчук), яким нині опікується ДП «Гайсинський лісгосп» (директор М.М. Лащенко, головний лісничий С.І. Руденко, лісничий Бершадського лісництва С.Я. Горбенко), відзначило 15-річчя.
Офіційно 26 листопада 2007 року на базі Бершадського лісництва з ініціативи директора Флоринської школи Усатюка Василя Івановича та за підтримки директора ДП «Бершадський лісгосп» Краснєєва Миколи Володимировича було створено учнівське лісництво «Зелений світ». Безпосереднє керівництво роботою учнівського лісництва було доручено Г.Л. Бендаржевському, який у ті роки очолював Бершадське лісництво. Першим педагогом-наставником учнівського лісництва у школі стала Гончар Ніна Володимирівна, учитель біології, а з 2015 року її змінила учитель географії Макарчук Ольга Василівна.
За лісництвом закріплено 464 га лісу в урочищі «Устянська дача» та лісорозсадник. У 2007 році було виділено 0,01 га пришкільної ділянки на закладку шкільного дендропарку. У 2008 році була розбита площа на окремі ділянки, які засаджувалися рідкісними та зникаючими видами рослин, лікарськими рослинами, зроблено розмітку стежок дендропарку у вигляді національного герба України. Довгий час виношувалася ідея створення картографічного простору - особливого, унікального, такого, щоб міг навчати і приваблювати. І от нещодавно біля школи з’явилася незвична клумба – ментальна квіткова карта України, на якій кожна область отримала свій сорт квітів, а також візуалізовані кордони. Державний суверенітет дотримано, адже 24 області та Автономна Республіка Крим – це єдина Україна. 
За 15 років існування змінювалася рада та лісничі учнівського лісництва «Зелений світ». Гончар Євгеній був лісничим з 2007 до 2009 р., Макарчук Анатолій - з 2009 до 2011р., Мазур Микола - з 2011 до 2015 р., з 2015 до 2020 р.- Рудь Інна, з 2020 до 2022 р. – Шатайло Марина. Зараз цю почесну місію виконує учениця 10 класу Макарчук Світлана. 
Вихованці учнівського лісництва «Зелений світ» - активні учасники Всеукраїнських конкурсів «Людина та ліс», «Охорона праці очима дитини», та Всеукраїнських акцій «Ліси для нащадків», «Посади своє дерево», «Україна – сад», «Годівничка», «Квітуча Україна» тощо. Завзято займаються флоринські школярі просвітницькою роботою, через свої виступи намагаються донести до громадськості району, села Флорино необхідність дбайливого ставлення до природи. 
Теорія і практика – нероздільні! Про це свідчать результати слухачів Вінницького територіального відділення Малої академії наук, які займалися та займаються в секції лісознавство, захищають наукові роботи і здобувають перемоги: Костенюк М.- ІІ місце у 2017 р., Рудь І. - І місце у 2018 р., Шатайло М.- ІІІ місце у 2020 р. та ІІ місце у 2022 р. Ці результати є гарним продовження перших здобутків лісництва, які принесли Гончар Є., Гончар С., Кушта І., Макарчук А., Мазур М. У 2018 році учнівське лісництво вперше завоювало призове ІІ місце в конкурсі-огляді учнівських лісництв Вінниччини. 
У 2021 р. вихованка учнівського лісництва Мазур Тетяна стала призером конкурсу-захисту дослідницьких робіт з лісівничої справи, який проводило  Товариство лісівників України. У 2022 році Шатайло Марина, лісничий учнівського лісництва, також взяла участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті дослідницьких робіт випускників шкіл і стала фіналістом.
Звичайно, це далеко не весь перелік досягнень «Зеленого світу». Та найголовніше – в результаті плідної співпраці із лісівниками у школярів формується екологічна свідомість, любов до лісу, розуміння важливості пізнавати та дбати про природу. Працюючи пліч-о-пліч з лісівниками на розсадниках, у лісі, школярі отримують безцінний досвід та знання,  які залишаються у пам’яті на все життя. 
Робота у лісництві спонукала випускників шкіл до вступу на лісівничі професії у вищі навчальні заклади. Окрема гордість і лісівників, і рідної школи – Гончар Євгеній Ігорович. Колись саме він був першим лісничим учнівського лісництва «Зелений світ», а нині він – професійний лісівник, що захищає нашу держави від агресора у лавах ЗСУ. Лісова справа зацікавила Є. Гончара, тому після закінчення Флоринської школи здобув лісівничу освіту у Національному лісотехнічному університеті у Львові. Працює  він у ДП «Гайсинський лісгосп» старшим майстром лісу Сумівського лісництва. Також закінчив цей навчальний заклад вихованець учнівського лісництва «Зелений світ» Вишневський Микола. У 2020 році випускник школи Оніщук Артем обрав лісівничу спеціальність та став студентом Білоцерківського національного арграрного університету.
Нехай і надалі співпраця лісівників Вінниччини з Флоринським учнівським лісництвом буде плідною та сприятиме вихованню дбайливих друзів лісу та справжніх патріотів нашої держави!
На фото – кілька моментів із архіву на згадку про роки плідної співпраці лісівників та Флоринського учнівського лісництва «Зелений світ».