Експериментальну ділянку створили гайсинські лісівники з учнівським лісництвом «Паросток»

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time04.04.2019 15:47 categoryЗагальні новини
З року в рік лісівники Вінниччини залучають до акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках!» тисячі подолян. Населення має можливість залишити свій внесок у таку важливу справу як створення лісу, а з іншого боку – переконатися, яка це справді нелегка, а часом і дуже фізично важка праця. Однак, незважаючи на всю важкість роботи, є у лісівників постійні помічники. Це майбутня лісівнича зміна – учасники учнівських лісництв, яких сьогодні у системі лісгоспів Вінницького ОУЛМГ є 50.
Не зрадили своїй дружбі із гайсинськими лісівниками і щорічній традиції спільного створення лісу юні лісівники учнівського лісництва «Паросток» Гайсинської ЗОШ №4. Цього року створювали експериментальну ділянку у 53 кварталі Гайсинського лісництва юні лісівники з педагогом-настаником Г.Ю. Мигидюк, працівники апарату Гайсинського лісгоспу з головним лісничим С.І. Руденком, працівники Гайсинського лісництва з лісничим П.О. Латюком, а також журналісти місцевого радіо та газети.
На трьох гектарах заклали лісові культури дуба звичайного, чергуючи по сім рядків різний садивний матеріал: висіювали жолудь, висаджували сіянці із закритою кореновою системою, сіянці звичайні.
- Ми подивимось, як поводитиме себе в умовах однієї лісової ділянки різний садивний матеріал. Які будуть резутьтати у приживлюваності, прирості - і будемо робити висновки, - розповів головний лісничий Руденко С.І. – Діти багато запитували про сіянці із закритою кореновою системою, ми розповідали, як їх створюють, які переваги такого матеріалу, що ми можемо висаджувати його впродовж усієї теплої частини року, що саджанці із ЗКС мають високу приживлюваність.
Дискусія стосовно того, на який метод посадки слід робити ставки, розгорілась неабияка, але лише час покаже, які з дубочків краще себе покажуть.
- Створення лісових культур із закритою кореневою системою – це дуже трудомісткий процес, для наших грунтів він здійснюється у кілька разів довше, ніж висаджування звичайних сіянців під меч Колесова, - розповіла інженер з лісових культур ДП «Гайсинський лісгосп» О.П. Юрченко. - Тому цю важчу роботу виконували лісівники, а учасники учнівського лісництва висівали жолудь.
Сьогодні держпідприємства Вінницького ОУЛМГ активно розпочинають вирощувати садивний матеріал із закритою кореневою системою основних лісоутворюючих порід. Адже лісівники Вінниччини ведуть лісове господарство на високому науковому рівні, застосовують передові технології та методи створення високопродуктивних лісових культур. Гайсинський лісгосп теж має досвід вирощування сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою, яких цього року у базовому розсаднику вирощено 8 тис. шт. Цей садивний матеріал під час весняної лісокультурної кампанії посадили у Ситківецькому лісництві та на даній ділянці. Закупили й цього року матеріали для висаджування садивного матеріалу із ЗКС, переймають досвід у цьому питанні у Вінницького лісгоспу.
Навесні 2019 року Гайсинським лісгоспом у держлісфонді створено 129 га лісових культур, що становить 104 % до запланованого.