ДП «Жмеринський лісгосп» провів сертифікацію лісів

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time30.07.2018 18:34 categoryЗагальні новини
У діяльності лісових підприємств Європи лісова сертифікація вже давно стала звичним та необхідним елементом. У лісовій галузі України, в тому числі і на держпідприємствах лісового господарства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, все більше підприємств сертифікують систему лісоуправління за стандартами Лісової наглядової ради FSC. Не став виключенням і Жмеринський лісгосп.
- Лісова сертифікація - це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів. Тобто в процесі лісової сертифікації оцінюється якість лісоуправління, або простіше сказати, якість господарювання в лісах та їхній екологічний стан, - розповідає директор ДП «Жмеринський лісгосп» Бендера П.В. - Серед переваг, які ми отримуємо від сертифікації, є незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції; вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів; демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.
Перші кроки до досягнення цієї мети ДП «Жмеринський лісгосп» зробив, розпочавши співпрацю з міжнародною компанією ТОВ «Легалліс». Під час проведення аудиту було підтверджено, що існуюча система управління підприємства забезпечить збалансоване ведення лісового господарства, дотримання стандартів збереження, використання та відтворення лісових ресурсів. Держпідприємство проходило основний аудит у червні, а 4 липня Жмеринський лісгосп офіційно отримав статус сертифікованого підприємства.