ДП «Вінницький лісгосп» своєчасно проводить догляди за лісовими культурами

personАвтор:  Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»
access_time17.07.2019 17:03 categoryЗагальні новини
Головне завдання лісівників Вінниччини - залишити після себе державі високоякісні ліси, Ліси Майбутнього. Тому ДП «Вінницький лісгосп» так відповідально ставиться до процесу доглядів за молодими культурами.
- Після посадки лісових культур основне завдання – своєчасний догляд за ними. Цього року у зв’язку з великою кількістю опадів, високою температурою склалися сприятливі умови для росту та розвитку трав’янистої рослинності та порослі другорядних порід, які пригнічують ріст лісових культур, забираючи вологу, світло та поживні речовини. Забур’яненість є причиною незадовільного стану та загибелі лісових культур. Тому проведення саме своєчасних доглядів впливає на приживлюваність і ріст сіянців, - розповідає інженер з лісових культур ДП «Вінницький лісгосп» Сергій Луценко.
За 6 місяців 2019 року лісівниками ДП «Вінницький лісгосп» проведено доглядів за лісовими культурами у держлісфонді та в меліофонді на площі майже 1000 га. В основному догляди здійснюються механізованим способом: трактором МТЗ 82 з культиватором КЛБ 1,7 (70 % від усієї кількості проведених доглядів). За необхідності проводиться і ручне прополювання в рядку, особливо в перший рік зростання.
Також цього року у лісгоспі виготовили спарений культиватор КЛБ 1,7, який дає можливість провести подвійний догляд за культурами за один прохід.
Високопродуктивний ліс сам не виросте - він потребує постійних людських рук, людської уваги та праці.