ДП «Тульчинське ЛМГ» посіло друге місце у трудовому змаганні за третій квартал 2022 року

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time10.11.2022 12:25 categoryЗагальні новини
Визначення лідерів трудового суперництва серед держлісгопів Вінниччини є доброю традицією у роботі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. За результатами господарсько-фінансової діяльності за третій квартал 2022 року друге місце серед підприємств Вінницького ОУЛМГ посіло Тульчинське лісомисливське господарство (директор Дан М.М., головний лісничий Кілимник Г.П.).
Тульчинський держлісгосп у минулому досить часто займав лідируючі позиції, а останніми роками теж дотримується традиційної першості. Кілька років підприємство очолює молодий та перспективний директор Михайло Михайлович Дан. І звісно, такий рівень виробництва – це результат злагодженої роботи колективу лісівників-професіоналів. Після минулорічного укрупнення держлісгоспів ДП «Тульчинське ЛМГ» охоплює лісові масиви державного лісового фонду площею 44,4 тис. га. На цій території успішно функціонує 11 лісництв: Брацлавське, Заболотненське, Журавлівське, Кирнасівське, Орлівське Піщанське, Радянське, Рудницьке, Томашпільське, Тростянецьке, Шпиківське.
При визначенні кращих держпідприємств у трудовому суперництві до уваги береться стан лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, вирощеного посадкового матеріалу, успішність лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Чистий дохід від реалізації продукції у ДП «Тульчинське ЛМГ» склав понад 167 млн. грн. За дев’ять місяців поточного року реалізовано лісопродукції на суму понад 157 млн. грн., продукції переробки деревини – майже 9 млн. грн.
На підприємстві працює 279 штатних працівників. На одного штатного працівника реалізовано за цей період продукції на суму понад 598 тис. грн.
Отримані надходження лісгосп спрямовує на проведення лісокультурних заходів, відтворення лісів, охорону державного лісового та мисливського фонду, закупівлю відповідної техніки та обладнання, догляд лісових культур, створення сучасних умов праці для лісівників. Спрямовано на ведення лісового та мисливського господарства за даний період 154 млн. грн. власних коштів. Капітальні інвестиції склали 7,5 млн. грн.
На підприємстві завершено осінню посадку лісу на виконання програми Президента України «Зелена країна». Створено 10 га лісових культур. Завершується збір лісового насіння (заготовлено 15 тонн із запланованих 17 тонн).
Підприємство є вагомим наповнювачем державної казни. За 9 місяців усього на користь держави (податки, збори, ЄСВ) Тульчинським ЛМГ сплачено більше 74 млн. грн.
Важливим питанням на сьогодні є забезпечення населення та соціальної сфери дров’яною сировиною. Так, станом на кінець жовтня лісгосп реалізував на енергоринок області 50,5 тис. кбм дров. Тульчинські лісівники постійно удосконалюють виробничі процеси для покращення фінансово-економічного стану підприємства. У складних суспільно-економічних умовах не лише зберігають робочі місця, а й підвищують рентабельність лісогосподарської діяльності, лісозаготівельного та деревообробного виробництва.