ДП «Тульчинське ЛМГ» підготувало для реалізації 2,5 тис. новорічних дерев

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time28.11.2019 13:28 categoryЗагальні новини
Держпідприємства лісового господарства Вінницької області розпочали реалізацію новорічних дерев: ялини звичайної, сосни звичайної, сосни кримської та ялиці. Адже більшість українців дотримуються хорошої традиції: зустрічати Новий рік у сімейному колі саме із живою ялинкою. Виростили достатню кількість хвойних красунь до новорічно-різдвяних свят і тульчинські лісівники.
Лісгосп вирощує і заготовляє новорічні дерева без шкоди довкіллю, адже шкілки (спеціальні плантації хвойних порід) закладаються у лісництвах щороку, у більшості на землях, непридатних для ведення лісового господарства. Зокрема ДП «Тульчинське ЛМГ» має практику створювати шкілки новорічних ялин щороку на площі 4 га. Цього року Тульчинське ЛМГ підготувало для реалізації населенню 2,5 тис. новорічних дерев. Це сосна звичайна, ялина звичайна, ялина біла і ялина голуба.
Цьогоріч у тульчинських лісівників можна придбати новорічне дерево за такою ціною: висотою до 1,25 м – 114 грн./м, 1,25-2 м – 132 грн./м, 2-2,5 м – 171 грн./м і вище відповідно до висоти дерева. Для оптових покупців діє система знижок: відповідно до вищевказаної вистоти оптовий покупець сплачує 105, 123 і 156 грн. за погонний метр дерева.
Також тульчинські лісівники підготували для реалізації новорічні ялини із закритою кореневою системою. Вартість новорічного дерева у горщику – 210 грн. (висота 0,5-0,7 м).
Новорічні дерева можна придбати в усіх лісництвах ДП «Тульчинське ЛМГ» або на ялинкових базарах. Усі ялинки марковані самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (на сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні).
Отож, передсвяткова заготівля новорічних дерев не завдає шкоди лісові! Ті ялинки, які легально продаються, - результат цілеспрямованої праці лісівників. Спочатку лісівники заготовляють насіння шпилькових порід, висівають його у парниках, коробах, висаджують сіянці на плантації новорічних дерев і доглядають молоді дерева у середньому 5-8 років. Ось такий тривалий шлях від шишки до новорічного дерева у вашій оселі.