ДП «Крижопільський лісгосп» - лідер у первинній деревопереробці серед держлісгоспів Вінниччини

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time29.11.2018 16:11 categoryЗагальні новини
ДП «Крижопільський лісгосп» (директор Цимбалюк В.В., головний інженер Шевчук В.І.) впевнено лідерує у деревообробній галузі серед держпідприємств Вінницького ОУЛМГ. Загальні доходи держпідприємств від реалізації продукції переробки деревини за 9 місяців 2018 року становлять 53,5 млн. грн. (відповідний період минулого року – майже 40 млн. грн.,134 % росту). Левова частка, майже половина цієї суми, припадає на ДП «Крижопільський лісгосп» (більше 22 млн грн.).
Уже більше 10 років крижопільчани стабільно демонструють найвищі в області показники по обсягах переробленої деревини та випущеної продукції. Практично половину пилопродукції (пиляних заготовок для експорту) області підприємство виробляє на двох деревообробних дільницях – це цех переробки деревини ДП «Крижопільський лісгосп»(майстер цеху Сміщук Василь Михайлович) та Рудницький лісопромисловий комплекс (майстер цеху Кошельник Іван Валентинович).
- Підприємство переробляє низькосортну деревину, в результаті чого отримуємо продукцію високої якості, - розповідає директор ДП «Крижопільський лісгосп», заслужений лісівник України Цимбалюк Володимир Васильович. - Минулого року деревообробні дільниці підприємства переробили 7600 кбм круглого лісу, отримавши 3600 кбм переробленої деревини.
Розпилювання деревини на лініях першого і другого порядку здійснюється на сучасному деревообробному обладнанні, що дає змогу підвищити продуктивність праці та отримати пиломатеріали високої якості. Пилопродукція автоматизовано подається в ангар для подальшого сортування.
Усього в асортименті виробів цеху близько 65 видів заготовок (у залежності від розміру і породи деревини). За місяць Крижопільська ДОД переробляє 300-400 кбм. круглої деревини, з якої отримують до 150 кбм готової продукції. Пиляні заготовки переважно виготовляють для експорту. 90 відсотків продукції закуповує Польща, трохи Італія та Литва.
А підвищити вартість пиляних заготовок, і водночас збільшити доходи підприємства, дозволяє сушильне господарство. Сушильні камери закордонного виробника тут встановлені у 2002 році. У Рудницькому цеху вони встановлені лише два роки тому. Їх уже виготовили на підприємстві власними силами. Продукція завантажується у сушильні камери із стартовою вологістю 42 відсотки. В результаті підсушування залишається близько 8 відсотків вологості. Поглиблена переробка деревини (сушіння) приносить держпідприємству на кожному кубометрі додатково більше 50 євро. Крім того на відправку завантажується більший об’єм готової продукції. А введення в експлуатацію сушильних камер на Рудницькій дільниці скоротило витрати на транспортування лісоматеріалів на сушіння на Крижопільську ДОД.
Рудницький лісопромисловий комплекс за місяць переробляє 250-300 кбм. круглої деревини, з якої отримують більше 90 кбм готової продукції. Цех виготовляє 5 видів пиляних заготовок 48 розмірів. Працюють і тут дві сушильні камери завантажувальним об’ємом 40 кбм кожна. 
- Заготовки перебувають у камерах близько 16 днів, узимку – довше, адже вологість повітря вища, - розповідає Клопотнюк Анатолій Володимирович, майстер цеху. - Вологість заготовок, завантажених у камеру, фіксують датчики. Роботу сушильних камер регулює автоматизована установка, а енергію для роботи подає котел, який працює на рештках деревної сировини (відходи виробництва).
Для працівників створені оптимальні умови праці, позмінна система робочого дня, забезпечено дотримання правил охорони праці. Тому й тримаються робочих місць тут роками. 
- Працюю у цеху з 1994 року. Зараз тут все автоматизовано. Але я пам’ятаю часи, коли розвантажували деревину вручну. Ситуація на ринку праці в Україні незадовільна, тому дуже добре, що лісове господарство забезпечує місцеве населення роботою. Я дуже вдячна за створені умови роботи (в обідню перерву можна поїсти у їдальні), вчасно отриману заробітну плату, - розповідає верстатниця Рудницького лісопромислового комплексу Лариса Красилюк.
- Працюю в цеху протягом шести років. Деревообробка - це близька для мене галузь, бо я початково маю кваліфікацію столяра. А зараз слідкую за заточувальним обладнанням,- показує свою частину роботи слюсар цеху Сергій Овчарик.
На території Рудницького лісопромислового комплексу ведуться роботи з будівництва нового цеху, у якому планують виготовляти новий вид заготовок – ламель, для потреб внутрішнього ринку. Приміщення цеху вже зведено. Тому з часом потужності комплексу зростуть, а це значить, що з’являться нові робочі місця.