ДП «Хмільницький лісгосп» розвиває теплично-парникове господарство

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time22.04.2019 16:54 categoryЗагальні новини
Начальник Вінницького ОУЛМГ А.О. Бондар постійно наголошує перед керівниками підпорядкованих управлінню державних підприємств лісового господарства, що серед інших важливих завдань чільне місце займає розвиток лісорозсадницької справи, ефективне використання теплично-парникового господарства, збільшення обсягів реалізації посадкового матеріалу основних лісоутворюючих порід та декоративного посадкового матеріалу.
Теплиці, парники, лісові розсадники жартома називають пологовим відділенням та дитячим садочком для майбутнього лісу. Тут народжуються не лише майбутні дерева, а й окраса для приватних господарств та вулиць населених пунктів – декоративні породи. Тут вони проростають з насіння або розмножуються способом живцювання. Тут вони підростають, кріпнуть, проходять загартовування і поступово готуються до висаджування у відкритий ґрунт. Тому держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства з великою відповідальністю та на високому рівні займаються теплично-парниковим господарством.
Минулого року лісгоспи виростили 10,6 млн. шт. садивного матеріалу в асортименті 51 порода. Держпідприємства повністю забезпечені власним садивним матеріалом для створення лісових культур, озеленення садиб підприємств. А надлишок вирощеного садивного матеріалу (деревних та декоративних порід) реалізовують, таким чином маючи додаткові кошти для розвитку лісового та мисливського господарства. За минулий рік лісгоспами реалізовано садивного матеріалу на суму 2,1 млн. грн.
Держпідприємства Вінницького ОУЛМГ мають сучасне теплично-парникове господарство. А відтепер удосконалити своє теплично-парникове господарство має можливість і Хмільницький лісгосп. Адже нещодавно підприємство отримало 20 тис. грн. від Товариства лісівників України для  розширення власного теплично-парникового господарства.
Таким чином хмільницькі лісівники матимуть змогу встановити у шкільному відділенні лісового розсадника Широкогребельського лісництва сучасну систему крапельного поливу довжиною 4,3 км, який покриє площу 0,8 га. На даній ділянці вирощують декоративний посадматеріал. Така сучасна система збільшує якість та кількість поливу рослин, що дає можливість удвічі пришвидшити ріст, тобто виростити їх для пересадки чи реалізації не за 4 роки, а за 2 роки.
Також встановлюють туманоутворюючі форсунки для поливу у новій теплиці площею 100 кв. м (Широкогребельське лісництво). Система дає змогу здійснювати автоматичний полив до 8 разів на добу. Тут вирощуватимуть декоративний садивний матеріал із закритою кореневою системою, у багаторазових палетах, до 10 тисяч одиниць.
- Найпопулярніші різновиди туй, ялівців, барбарису, бересклет, кипарисовик – вся ця краса вирощуватиметься у новій теплиці, - розповів головний лісничий ДП «Хмільницький лісгосп» Анатолій Гаращук. – Ми йдемо в ногу з часом, і тому плануємо вирощувати ті види, що на сьогодні користуються найбільшим попитом у споживача.