ДП «Гайсинський лісгосп» запрошує придбати живу новорічну красуню

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time07.12.2021 16:35 categoryЗагальні новини
Початок зими традиційно асоціюється з наближенням новорічно-різдвяних свят, незмінним атрибутом та справжньою окрасою яких вже впродовж багатьох років є новорічна ялинка чи сосна. Щоб забезпечити жителів області вічнозеленими деревами до свят, лісівники Вінниччини спеціально закладають новорічні плантації та вирощують для реалізації пухнастих красунь на спеціалізованих шкілках та на землях, не придатних для лісівництва. Розпочали реалізацію новорічних дерев вже і у ДП «Гайсинський лісгосп».
Гайсинські лісівники мають багаторічний досвід з вирощування новорічних красунь. Зрозуміло, що споживач хоче придбати головний атрибут Нового року у відмінному товарному вигляді, певної висоти, з густою зеленою хвоєю та гарною формою крони. А лісівникам для цього потрібно докласти багато зусиль. Для початку з найкращих насаджень у зимовий період заготовляють шишки. Після переробки насіння висівають у розсаднику. Тут протягом двох років сіянці плекають, прополюють, підживлюють. І лише потім лісівники висаджують ялини та сосни на спеціалізовані плантації новорічних дерев, де ще 5-6 років проводять ручні та механізовані догляди.
Щорічно лісівники ДП «Гайсинський лісгосп» поповнюють шкілки новорічних дерев на 25 тис. шт. сіянців ялини європейської, сосни звичайної, сосни кримської для подальшого вирощування та реалізації в передноворічний сезон.
Цьогоріч згідно з дозволів гайсинські лісівники мають 5 тис. вічнозелених красунь для реалізації школам, дитячим садкам, організаціям та населенню. Вартість новорічних дерев цілком помірна та залежить від висоти:
- до 1 м – 132 грн.,
- 1,1-1,9 м - 180 грн.
- 2-2,4 м – 252 грн.
- 2,5-3 м – 354 грн.
Також підприємство реалізовує ялини із закритою кореневою системою (у горщиках):
- ялина звичайна – 0,5 м за ціною 300 грн., 1 м – 1320 грн., 1,5 м – 2340 грн.;
- ялина колюча (ф. голуба). – 0,5 м за ціною 504 грн., 1 м – 1524 грн., 1,5 м – 2340 грн.
 Усі бажаючі можуть придбати новорічні дерева на базовому лісорозсаднику, у лісництвах або на ялинкових базарах.
Новорічні ялинки, вирощені у лісгоспі, під час заготівлі та продажу маркуються спеціальними уніфікованими засобами - бирками-стяжками, які містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, що надає дані про походження дерева. Завдяки спеціальному он-лайн сервісу open.ukrforest.com покупець  легко може перевірити законність заготівлі та реалізації ялинки. Якщо інформація на сайті відсутня, це свідчить про сумнівне походження вічнозеленої красуні.
У передноворічний період лісівники Вінниччини забезпечують охорону хвойних насаджень від незаконної вирубки дерев у лісових масивах. Варто нагадати, що зрубана без дозволу ялинка – це злочин! А за скоєне лісопорушення ялинковий браконьєр повинен сплатити подвійно: адміністративний штраф та компенсувати шкоду, заподіяну лісу. Чи варто порушувати закон, якщо сума мінімального штрафу та мінімальної шкоди становитиме понад тисячу гривень? За такі кошти можна законно придбати кілька ялинок! 
Тож закликаємо обирати головний атрибут зимових свят відповідально, дбайливо ставитися до природи та праці лісівників! Саме для того, щоб запашна зелена красуня створила справжню святкову атмосферу у ваших оселях та принесла лише позитивні емоції, лісівники Вінниччини вирощують, доглядають, законно заготовляють та реалізовують ялини та сосни на будь-який смак.