ДП «Бершадський лісгосп» пропонує якісні дрова колоті

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time30.10.2018 09:38 categoryЗагальні новини
В умовах посиленої економії природнього газу українці все більше використовують альтернативні види палива. Збільшився попит і на дрова колоті. ДП «Бершадський лісгосп» активно нарощує об’єми виготовлення цієї продукції.
– Виробництво дров колотих зумовлено вимогою часу, – коментує головний інженер ДП «Бершадський лісгосп» Володимир Васильович Літинський. – Щороку попит на них збільшується. Реалізовуємо дрова колоті в основному для підприємств, установ та населення Бершадщини та області. Лише близько третини йде на експорт. Переваги очевидні для всіх: споживачі мають можливість придбання дров за найнижчою у районі ціною, а держпідприємство має альтернативне джерело надходження коштів, які необхідні для створення та догляду за новими лісовими насадженнями. Ми задіяли до виробництва стропальників та кранівників лісоскладу, які через зменшення об’ємів обігу деревини на лісоскладі, не мали повного трудового навантаження. 
Пункт виготовлення дров колотих розміщений на лісоскладі Бершадського держлісгоспу (ст. Генріхівка). Для виготовлення дров придбано гідравлічний дровокольний верстат, побудовано спеціальний піднавіс для зберігання дров та природнього їх підсушення. 
Завдяки механізації процесу вдається досягти гарних результатів. Від початку поточного року  ДП «Бершадський лісгосп» виготовив дров колотих 479 кбм., з яких реалізували 353,6 кбм на суму 419 тис.грн., у тому числі на експорт реалізовано 166 кбм. на суму 226 тис. грн.
– Працюємо біля дровокола по черзі, – розповідає стропальник Віктор Леонідович Коломієць, – Хтось один «рубає» дрова, а решта завантажують вагон чи автомобіль. Буває, що конвеєром працюємо, так значно швидше виходить. Для компактного розміщення та товарного вигляду колоті дрова укладаємо у так звані касети, об’ємом по 1 кбм. В основному на дрова колоті йде деревина дуба – 28%, ясена – 18%, клена – 5 %, граба – 41%.