Дорогу у лісове господарство показав найстарший із братів

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time19.08.2020 17:57 categoryЗагальні новини
Білик Олександр Васильович – майстер лісу обходу №2 Орлівського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ». Відповідальний працівник, професіонал своєї справи, відданий роботі. А ще – справжній оптиміст!
Сприймає і життя, і роботу у лісовому господарстві – як радість і свято! А як по-іншому, адже працює у лісовому господарстві на безмінному обході №2 Орлівського лісництва цілих 22 роки!
У цих зелених дібровах – а площа обходу 620 га – знає Олександр Васильович про все. За більш як два десятиліття вивчив тут кожну стежину і кожне дерево, тому й першочергові завдання по роботі виконує відмінно, тому й працює відповідально і з любов’ю, ставиться до культур як до свого дітища.
А роботи, звісно, щороку вистачає. Цієї весни заліснювали в обході дві ділянки, відповідно і доглядів за новоствореними культурами побільшало. А ще цього року на трьох ділянках проводять освітлення. Це відповідальна справа, як і кожна у лісокультурному циклі робіт. Незабаром – осінь, сезон заготівлі лісового насіння. І так – круглий рік, робота не вщухає…
Щороку у його обході заготовляється більше трьох сотень кілограмів насіння лісоутворюючих порід, приміром, минулого року – 312 кг, а у 2018 році – майже 600 кг! Лісові культури мають високий відсоток приживлюваності – 97-99%. За останні 5 років (2015-2019 рр.) в обході створено лісових культур загальною площею 18,8 га.
Олександр Васильович сумлінно виконує завдання лісівника – його руками і під його керівництвом щороку  створюються високопродуктивні біологічно стійкі лісові насадження, справжні ліси майбутнього. Тому у склад насаджень в обході крім головної породи (дуб звичайний) вводять цінні та посухостійкі інтродуковані породи горіха чорного, модрини, дугласії, аборигенні породи – липу, грушу, черешню. Всі лісові культури створюють за продуманими схемами змішування, отримують вчасні ручні та механізовані догляди.
Лісівничу освіту здобув О.В.Білик у Вінницькому технікумі залізничного транспорту (нині – Вінницький транспортний коледж), за спеціальністю “Технік лісового господарства”. А ще у родині є й інші лісівники.
Працюють крім Олександра Васильовича у Тульчинському ЛМГ й два інші брати Білики, середній і молодший. «З мене почали, я показав їм приклад», - розповідає найстарший. І приклад гідний, адже про всіх братів колеги-лісівники відгукуються найкращими словами!