Доглядають молоді культури, щоб виростити здоровий ліс!

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time16.06.2022 18:31 categoryЗагальні новини
На сьогодні в усіх лісництвах ДП «Тульчинське ЛМГ» виконують догляди за лісовими культурами ручним, хімічним та механізованим способами
 
 
Де нема праці, там сади не цвітуть, каже народна мудрість. Так само можна сказати і про ліс. Адже молоді культури не стануть високопродуктивними насадженнями без проведення цілого ряду робіт. Лісові культури до віку 4-5 років потребують особливої уваги лісівників. Сьогодні лісгоспи Вінниччини виконують догляди за лісовими культурами.
У лісництвах ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Михайло Дан, головний лісничий Галина Кілимник) теж тривають роботи із доглядів за лісовими культурами. Виконують їх трьома способами: традиційний ручний догляд (просапування, використання кущорізів), механізований ( з допомогою культиватора КЛБ 1,7) та хімічний. Звісно, перевага залишаєтьсся за механізованим доглядом. На сьогодні цей спосіб значно полегшує лісівничу працю, зменшуючи фізичне навантаження. Але всі види доглядів підбирають індивідуально, відповідно до потреби, дивляться, де більша забур’яненість тощо.
На сьогодні лісництвами уже виконано догляди за лісовими культурами на площі 1000 га. З цієї кількості 372 га обробили хімічним способом, 123 га – ручним, а більша частина – механізованим. 
Усього тульчинські лісівники цього року мають провести догляди за лісовими культурами на площі 2124 га у держлісфонді та 53 га - у меліофонді (нові ліси). 
Основна мета доглядів за лісовими культурами – це створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід, сприяння інтенсивнішому росту лісових культур, особливо в перші роки після створення, зниження ймовірності поширення вогню в лісових масивах. Також важливим є збільшення аерації, розпушення ґрунтів.