Для юних лісівників Вінниччини допомога пернатим взимку – звична справа

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time22.12.2020 15:45 categoryЗагальні новини
Підростаючому поколінню українців не байдужа доля українського лісу. Доказом цього є активна діяльність 50 учнівських лісництв, які діють на базі держпідприємств Вінницького ОУЛМГ.
Цьогоріч Державним агентством лісових ресурсів України ініційовано загальнодержавну акцію «Нагодуй птахів взимку». Юні лісівники та школярі Вінниччини активно долучилися до підгодівлі пернатих. Серед них - вихованці учнівського лісництва «Зелений світ» Флоринської школи (директор В.І. Усатюк, педагог-наставник О.В. Макарчук), якими опікується ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв, головний лісничий В.А. Сташенко, лісничий Бершадського лісництва С.Я. Горбенко). 
Допомога птахам узимку для флоринських школярів – звична справа. Тому активно долучилися до виготовлення та розвішування пташиних їдалень і цього року. На уроках трудового навчання діти виготовляли годівнички, ремонтували ті, які були виготовлені в попередні роки. Вдома також юні лісівники разом з батьками, бабусями та дідусями готувалися до зимової підгодівлі птахів.
З початку акції вихованці  учнівського лісництва «Зелений світ» на території школи  вже розвішали 23 годівниці. Дендропарк, сад випускників, алея кленів, квітники стали найкращими місцями для домівок зимуючих птахів. Годівнички всі різні, виготовлені з різних матеріалів, але призначення у них одне: допомогти птахам у скрутний зимовий період, коли їжі не вистачає, а підтримувати енергію необхідно! Птахи допомагають деревам, дерева – людині. То чому ж людині не стати вірним другом пташині!? 
Участь у акції об’єднала у спільній праці школярів різного віку. Наймолодшими юними лісівниками було розвішано найбільше годівничок на березах біля школи. Учні середніх класів власноруч виготовили годівниці під керівництвом Ківака В.В., учителя трудового навчання. А старшокласники робили заготовки та допомагали розвішувати годівнички молодшим школярам. Також з допомогою батьків  виготовлено суперсучасні годівниці. Тепер залишається чекати на пернатих мешканців і не забувати, як саме потрібно годувати пернатих. А от про правила підгодівлі розповіли діткам учасники старшої ланки учнівського лісництва та залишили пам’ятки про особливості підгодівлі птахів у зимовий період.
Юні лісівники щиро вірять, що взимку птахи стануть частими гостями на шкільному подвір’ї та із задоволенням  прилітатимуть до годівничок, а потім влітку дякуватимуть веселим щебетом і співом.
Звичайно, тепер завдання юних лісівників – підтримувати належний санітарний стан годівничок, вчасно поповнювати запас кормів. Та коли діти розуміють і намагаються допомагати нашим «найменшим» братам, – це варто всіх тих зусиль, які докладають школярі, наставники, батьки та вчителі.