Держлісгоспи Вінницького ОУЛМГ реалізовують посадковий матеріал

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time21.08.2020 16:12 categoryЗагальні новини
Базовий розсадник ДП «Гайсинський лісгосп» - один із найбільших за площею серед держлісгоспів, гордість гайсинських лісівників. Створено лісорозсадник в 1979 році. Останнім часом тут проведено кардинальні зміни, модернізація. Сьогодні площа розсадника становить 38 га, з яких 12 га – це посівне відділення (для основних лісоутворюючих культур в асортименті 41 породи), 21 га – це шкільне відділення для дорощування саджанців. Щорічна площа посівів - 3 га, під дубом звичайним - 0,6 га. Чорний пар становить 8 га. Велика увага приділяється вирощуванню сіянців дуба звичайного, горіха чорного, модрини європейської, дугласії. Щорічно вирощується понад 1,7 млн. шт. сіянців та 56 тис. шт саджанців, 8 тис. шт сіянців дуба звичайного з закритою кореневою системою та 42 тис. шт. саджанців у контейнерах.
Теплично-парникове господарство – це дві теплиці для посіву шпилькових загальною площею 160 кв. м , парники та короби для посіву дрібного насіння загальною площею 200 кв. м, теплиця площею 500 кв. м з туманним зрошенням, що дозволяє щорічно проводити зелене живцювання понад 56 тис. шт. живців. Укорінені живці висаджуються в шкілку і контейнери на дорощування. Зелене живцювання дозволяє збільшити асортимент декоративних порід, а також отримати рослину, ідентичну материнській, зберігаючи сортові ознаки. Щоб потрапити до покупця, майбутні саджанці перебувають під доглядом працівників розсадника як мінімум 2-3 роки. Перший рік живці вкорінюються у теплиці, отримують інтенсивне зволоження спеціальною системою поливу, а на наступний рік пересаджуються у горщики на 1-2 роки, проходять загартування під притінювальним наметом.
Щорічно в розсаднику створюється шкілка новорічних ялинок на площі 1,5 га в кількості 10-15 тис. шт. Тому до новорічних свят гайсинські лісівники реалізовують понад 1 тис. шт. ялинок. А за 7 місяців поточного року реалізовано посадкового матеріалу на суму 547 тис.грн., із них 243 тис.грн. - за декоративний.
Гайсинські лісівники вивчають попит на ринку озеленення і пропонують для реалізації широкий вибір декоративного посадкового матеріалу, реалізовують його для озелення приватних садиб, громадських місць. Адже вирощують вони справді якісний матеріал і за доступною ціною. І в астортимерт вирощуваних рослин входять найбільш популярні сьогодні для озеленення види. Приміром, з чагарникових порід – три різновиди бересклета, бирючина, спірея карликова, спірея Вангута, барбарис, гортензія, форзиція, піраканта, будлея. З вічнозелених – це 11 видів туї, 8 видів ялівців, 2 види самшиту, тис ягідний, кипарисовик, ялина канадська, ялина блакитна.  Загалом асортимент декоративного посадкового матеріалу становить 86 шт. видів.
Покупцеві допоможуть підібрати рослини, проконсультують стосовно посадки та догляду. І як приклад того, що можна отримати, використовуючи вмілий догляд та політ фантазії, на території розсадника гайсинчани залишили кілька туй із «модельними зачісками».
Завітайте до державного підприємства «Гайсинське лісове господарство», щоб придбати якісний посадковий матеріал деревних та декоративних порід – і ви будете приємно здивовані гарним вибором, високою якістю, помірними цінами!