Державна лісова охорона ДП “Тульчинське ЛМГ» чекає висновків слідства: хто пошкодив хімпрепаратами 11-річні насадження сосни звичайної?

personАвтор:  Прес-служба ДП «Тульчинське ЛМГ»
access_time05.10.2018 11:25 categoryЗагальні новини
Під час проведення лісопатологічного обстеження державного лісового фонду ДП «Тульчинське ЛМГ» спеціалістами підприємства було виявлено раптове всихання 11-річних насаджень сосни звичайної на ділянці площею 17,3 га у 107 кварталі Шпиківського лісництва.
Керівництво Тульчинського держлісгоспу терміново ініціювало створення спеціальної комісії для з’ясування причин всихання лісових культур. До складу комісії ввійшли спеціалісти ДП «Тульчинське ЛМГ», державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист», управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби у Вінницькій області, відділу агропромислового розвитку Тульчинської РДА, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. 
До складу комісії було запрошено і представників агрофірми, яка вирощує сільгоспкультури на сільськогосподарських землях, прилеглих до земель лісового фонду. У результаті обстеження даної ділянки комісія дійшла висновку, що ймовірною причиною всихання насаджень сосни звичайної є хімічні препарати, якими оброблялися сільськогосподарські угіддя, що знаходяться поряд.
ДП «Тульчинське ЛМГ» з відповідною заявою про нанесення збитків звернулося до правоохоронців. Наразі встановлюються особи, причетні до нанесення шкоди лісовим насадженням. А спеціалісти ДП «Тульчинське ЛМГ» вживають відповідних лісокультурних заходів для зменшення шкоди, що завдана лісу.
В свою чергу Державна екологічна інспекція у Вінницькій області направила матеріали справи до Тульчинського відділу поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області для реєстрації заяви про кримінальне правопорушення , внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, реєстрації кримінального провадження, проведення досудового розслідування щодо встановлення осіб, причетних до знищення та пошкодження лісових культур. 
ДП «Тульчинське ЛМГ» сподівається, що спільними зусиллями лісівників й екологів буде захищено державний інтерес.