Дендропарк з півстолітньою історією, створений руками гайсинських лісівників

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time08.08.2022 15:00 categoryЗагальні новини
Крім головного завдання – плекати та берегти подільські ліси, лісівники Вінниччини облагороджують прилеглі території лісництв, облаштовують парки, мальовничі локації, доглядають за ними. Такі місця часто стають улюбленими для бажаючих відпочити, помилуватися красою природи, зробити гарну фотосесію. Чимало відвідувачів можна зустріти і на території садиби Гайсинського лісництва ДП «Гайсинський лісгосп», де створено руками лісівників дендропарк з рідкісних рослин.
Дендропарк у Гайсинському лісництві має півстолітню історію. Він був закладений ще у 1970 році. Очолював лісництво тоді Резнік Петро Захарович. Дерева та кущі висаджували лісівники разом із науковцями кафедри дендрології Національного університету біоресурсів і природокористування. Спочатку висадили близько 50 видів рослин. 
- Нині ж тут на площі 2 га налічується близько 170 видів дерев та кущів, - розповідає головний лісничий Гайсинського лісгоспу Сергій Руденко. – Зокрема, чимало видів ялини, близько 30 видів берези, 20 видів липи, кущові породи. Серед рослин чимало не притаманних нашому регіону.
Однією із численних «цікавинок» дендропарку є бук звичайний (лісовий), на якому прищеплена плакуча форма. Про цього гірського «гостя», який є аборигенною породою для Буковини, але не притаманний для Поділля, ми розповідали у попередніх публікаціях.
Окрасою дендропарку є й алея платану білого, який завезли до нас з південних широт. 
Також тут ростуть каштан їстівний, ялиця, ліщина, липа амурська, липа дрібнолиста, горобина та ще чимало дерев та кущів, кожне з яких вносить свій штрих у мальовничу картину дендропарку. Прикрашають цю місцину затишні бесідки, гойдалки, заасфальтовані чи викладені дошками алеї. Тут скрізь видно руку господаря, адже гайсинські лісівники підтримують давню українську традицію у прагненні до порядку, чистоти і краси! Недарма цю локацію часто обирають для фотосесій на весілля, дні народження або для відпочинку. У воєнний час, коли на Вінниччині діє заборона на відвідування лісів, це є гарною альтернативою для проведення вільного часу на природі.