Чи дощ, чи спека, а майбутній ліс бережуть турботливі руки вінницьких лісівників!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time16.06.2020 22:43 categoryЗагальні новини
ісові розсадники, теплиці, парники – саме тут народжується майбутній ліс. Минулого року держлісгоспи Вінниччини виростили 10,5 млн. шт. садивного матеріалу лісоутворюючих та декоративних порід. А допомагають насінині стати сіянцем, а потім окріпнути, рости на повну силу, щоб стати деревами, працівники теплично-парникового господарства держлісгоспів Вінниччини.
ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Дан М.М., головний лісничий Кілимник Г.П.) на високому професійному рівні вирощує посадковий матеріал основних лісоутворюючих та декоративних порід в усіх шести лісництвах. Загальна площа лісових розсадників Тульчинського ЛМГ становить 13 га. Площа територій, на яких вирощують посадматеріал у контрольваному середовищі (короби), становить 632 кв. м. А у Журавлівському, Орлівському та Томашпільському лісництвах є сучасні теплиці (загальною площею 710 кв.м).
Цього року підприємство планує виростити майже один мільйон штук садивного матеріалу лісотвірних та декоративних деревних та чагарникових порід. Асортимент рослин, що вирощують тульчинські лісівники, - більше 60 видів.
Тульчинські лісівники не лише повністю забезпечують власним садивним матеріалом процес відтворення лісу, а й вирощують для реалізації декоративні види.
Сіянці лісових порід, таких як дуб звичайний, горіх чорний, черешня висівають у відкритий грунт на території лісових розсадників. Цього року насіння проросло гарними зеленими рядочками, але ці сходи теж потребують чимало уваги і важкої роботи. Розпушення грунту, знищення забур’яненості, захист від шкідників, недостатня або надмірна кількість вологи – все це впливає на якість садивного матеріалу. Сьогодні триває активна ручна робота над просапуванням міжрядь, розпушуванням грунту, знищенням шкідливих для росту сіянців бур’янів. Не зважаючи на спеку, на затверділий від різкого перепаду температур грунт, лісокультурниці працюють щодня, адже ніжні сіянці, мов немовлята, потребують хорошого догляду саме зараз, в період активного росту. Тим паче, що травневий період затяжних злив дав можливість розростися бур’янам. Потребують якісного ручного догляду і ділянки із декоративними культурами.
На фото – справжні берегині лісового розсадника, лісокультурниці Кирнасівського лісництва Гузь Галина Анатоліївна, Василенко Наталя Іванівна проводять ручні догляди за сіянцями та декоративними рослинами.