Четвертий з’їзд лісівників України прийняв стратегічні рішення для порятунку лісового господарства

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time25.09.2018 15:28 categoryЗагальні новини
25 вересня у Києві пройшов IV з’їзд лісівників України, в роботі якого взяли участь майже 450 делегатів-лісівників, голови Закарпатської, Івано-Франківської, Київської обласних державних адміністрацій, народні депутати України.
Від лісівників Вінниччини делегатами з’їзду обрано начальника обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондаря, першого заступника начальника В.І. Діденка, директорів Вінницького, Бершадського, Тульчинського держлісгоспів В.В. Попельнюка, М.В. Краснєєва, В.А. Поліщука, голову обласної організації профспілки працівників лісового господарства І.Д. Івацка, головних лісничих ДП «Вінницький лісгосп», ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Є.В. Ільченка, О.І. Хомича, лісничих Людавського лісництва ДП «Жмеринський лісгосп», Ладижинського лісництва ДП «Гайсинський лісгосп», Радянського лісництва ДП «Крижопільський лісгосп», Оратівського лісництва ДП «Іллінецький лісгосп» В.М. Зарицького, Р.П. Семененка, А.В. Чорноіваника, М.М. Бойка, помічника лісничого Літинського лісництва ДП «Хмільницький лісгосп» В.М. Антонюка, прес-секретаря Вінницького ОУЛМГ С.Т. Вовка. 
З доповіддю «Про стан та перспективи розвитку лісового господарства України» виступив голова оргкомітету з’їзду, заступник Голови ДАЛРУ В.Н. Бондар, зі співдоповіддю «Люди для лісу – ліс для життя» - голова Товариства лісівників України Ю.М. Марчук.
В обговоренні доповідей та нагальних питань, проблем і перспектив розвитку лісового господарства України і вітчизняної деревообробної промисловості виступило 17 делегатів, голови ОДА, народні депутати. Виступив і Вінфрід Зюсс, незалежний консультант з великим досвідом роботи на державних лісогосподарських підприємствах Австрії, який надає консультації лісовим адміністраціям Східної Європи та Центральної Азії.
Особливу стурбованість викликає різке погіршення санітарного стану лісів. Прогноз дуже невтішний. Ми не можемо вплинути на зміни клімату. Щоб врятувати ліси України, потрібно максимально сконцентрувати можливості держави, всіх органів влади, науки, зусилля лісівників і системно адаптувати наші ліси до глобальних кліматичних змін. Для забезпечення ефективної протидії всиханню лісів, розповсюдженню шкідників лісу необхідно терміново внести зміни в «Санітарні правила в лісах України», в багато інших законодавчих актів.
З’їзд прийняв резолюцію «Про критичний стан українських лісів», заяву «Щодо податку на лісові землі», звернення лісівників України до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності вирішення нагальних проблем лісової галузі України.
А до проблем лісової галузі слід підходити виважено, адже ліси України – це здоров’я і життя всіх українців. На з’їзді акцентовано увагу громадськості на тому, що в лісовому господарстві, деревообробній промисловості трудяться більше півмільйона працівників. А це разом з членами сімей становить один мільйон жителів. І нехтувати їхніми правами не допустимо. Задля порятунку українських лісів, не допущення передачі їх в концесію, приватизації лісівники готові до акцій соціальної непокори. Адже вперше з 1917 року так гостро постало питання «Збережемо ліси – збережемо Україну!». Ліси – національний народний скарб, створений кількома поколіннями українців. І не можна допустити їхньої приватизації купкою товстосумів!