Будьте уважні: 3 листопада - відкриття сезону полювання!

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time31.10.2018 15:03 categoryЗагальні новини
ДП «Бершадський лісгосп» звертається до жителів Бершадського району та мисливців: будьте обережні, на полюванні головне – збереження життя й здоров’я людей! На території, де здійснює лісогосподарську діяльність ДП «Бершадський лісгосп», зареєстровано 1023 мисливці, з них 524 особи є активними, які щороку беруть участь у полюваннях.
Закликаємо всіх мисливців суворо дотримуватися основних правил проведення полювання, чітко й беззаперечно виконувати вказівки розпорядників полювання, правила користування мисливською вогнепальною зброєю, проявити культуру полювання, що забезпечить гарний відпочинок, незабутні враження від спілкування з природою. Просимо і жителів району, які відвідують ліс, пам’ятати, що субота й неділя – дні полювання, бути обережними й поміркованими, уникати перебування в мисливських угіддях, де проводиться полювання!
Лісівники створюють для полювання всі умови, постійно працюють над збільшенням поголів’я мисливських тварин, надають єгерські послуги.
Нагадуємо строки проведення полювання в мисливських угіддях ДП «Бершадський лісгосп»:
Індивідуальне полювання на парнокопитних тварин дозволено:
- на самця козулі – до 31 грудня 2018 року включно;
- на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування – до 31 січня 2019 року включно;
- на самок козулі,  кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування – до 31 грудня 2018 року включно.
Колективне та облавне полювання:
-  на козулю та кабана всіх статево-вікових груп з 3 листопада до 31 грудня 2018 року.
-  на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування з 3 листопада 2018 року до 27 січня 2019 року.
Днями полювання на парнокопитних при індивідуальному полюванні є усі дні тижня, при колективному та облавному полюванні на парнокопитних – субота та неділя.
Полювання на зайця-русака можна здійснювати лише щосуботи і щонеділі в період з 3 листопада 2018 року до 13 січня 2019 року.
Полювання на пернату дичину дозволено до 25 листопада 2018 року.
Для виконання рішень надзвичайних протиепізоотичних комісій при Кабінеті Міністрів України та обласній держадміністрації, з метою запобігання розповсюдження вірусу африканської чуми свиней (АЧС) та вірусу сказу просимо користувачів мисливських угідь при полюванні на дикого кабана та хижих тварин (лисиця, куниця) забезпечити обстеження кожної добутої тварини спеціалістами Держпродспоживслужби.
Кожен мисливець під час здійснення полювання повинен мати при собі перелік документів й дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);
- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
- паспорт на мисливських ловчих звірів і птахів.
За порушення частини першої статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення – полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідків добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – розмір штрафу для громадян складає від 102 грн. до 1020 грн., а для посадовців - від 510 грн. до 1530 грн.
Будьте уважні та обережні, дотримуйтесь правил поведінки в лісі та правил полювання. Хай час, проведений на природі, принесе користь та задоволення!