Більше 6 км лісових доріг проклали могилів-подільські лісівники останніми роками

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time04.12.2018 14:45 categoryЗагальні новини
Лісові автомобільні дороги – це частина лісової інфраструктури, вони необхідні для забезпечення доступу до лісових масивів. А це вкрай важливо при виникненні лісових пожеж або для попередження лісових порушень. Також лісові дороги дозволяють на належному рівні вести лісогосподарську діяльність, відкривають працівникам держпідприємств доступ до стиглих та пристигаючих лісів.
ДП «Могилів-Подільський лісгосп» на будівництво та утримання лісових доріг лісгосп витрачає значну суму власних коштів. Протягом 2011 - 2018 років лісгосп побудував 6,12 км дорожнього полотна. Підприємство утримує  дороги у належному  стані.
У цьому році  побудовано  1,2 км  лісової дороги у лісових угіддях Івашковецького лісництва. На будівництво витрачено 1млн 257 тис. грн власних коштів підприємства. Послуги з дорожньо-будівельних робіт надано ДП «Жмеринський Райавтодор».
Лісова дорога забезпечує  скорочення відстані  вивезення деревини,   своєчасний  доступ до ресурсів. Якісне дорожнє покриття  сприяє подовженню  строку експлуатації техніки, зменшення  витрат  пального  при  вивезенні продукції.
- Збудована  лісова дорога  має і соціальне значення, тобто дозволяє мешканцям сусідніх сіл скоротити  наполовину відстань між населеними пунктами, - зазначив  директор ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Іщук Віктор Миколайович. - Лісова дорога, яка побудована  в 2018 р.,  сполучає  через ліс село Червоне  Барського району та село Перепільченці Шаргородського району.
А ще завдяки побудованій лісовій дорозі  тепер населення довколишніх сіл  може вільно добиратися  автотранспортом  до автодороги Могилів-Подільський –Вінниця.  
У 2019 році  лісівники  планують  продовжити  будівництво лісової  дороги  на 1257 м. Будівництво лісових доріг – справа нелегка та недешева. Але у майбутньому вкладені кошти та сили окупляться, а новозбудована дорога принесе неабияку користь як лісівникам, так і звичайним користувачам.