Бершадські лісівники взяли участь у екоетнофестивалі «Skyline»

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time12.08.2019 22:41 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини активно співпрацюють з громадськістю, проводять зустрічі з підростаючим поколінням, здійснюють еколого-просвітницьку діяльність.
10 серпня у Бершадському районі (с. Флорине) у парку «Анталька» вже вчетверте проходив еко-музичний фестиваль «Skyline». У рамках заходу діяли різноманітні локації: екозона, арт-простір, фотозона, спортивний майданчик, ярмарок розваг, дитячий майданчик, хендмейд-ярмарок, наметове містечко. Відвідувачі заходу мали можливість переглянути еко-презентації, взяти участь у майстер-класах, спортивних баталіях, скуштувати смачних українських страв, побачити видовищне фаєр-шоу, насолодитись грою духового оркестру та відомих  музикантів.
Виховання екологічної свідомості населення – основна мета фестивалю – це важливе завдання і лісівників Вінниччини. Тому вже традиційно Бершадський держлісгосп став активним учасником фестивалю. Гості екофесту охоче  ознайомилися з інформацією про ліси України та Вінниччини, з цікавими фактами про ліс, правила безпечної поведінки на природі та іншою цікавою інформацією, розміщеною на лісівничих стендах. Також відвідувачі мали змогу оглянути презентаційну виставку учнівського лісництва «Зелений світ» (Флоринська школа Бершадського району), адже бершадські лісівники активно співпрацюють зі школярами, залучають до природоохоронних акцій, діляться власним досвідом догляду за лісом. Вихованці учнівських лісництв на практиці знайомляться із нелегкою роботою лісівників,  готують дослідницькі роботи,  тому мають численні грамоти та подяки на різних природоохоронних конкурсах та змаганнях.
Гості фестивалю із цікавістю дізнавалися про щоденні клопоти лісівників: як готується грунт під посіви, як саджають ліс, плекають та доглядають молоді лісові культури, заготовляють  насіння, корми для підгодівлі диких звірів, як захищають дерева від хвороб та шкідників тощо. Адже ліс не росте сам по собі. Це ціла наука – створити і виростити високопродуктивні ліси, які будуть приносити користь вже нашим нащадкам.
Також учасники заходу з цікавістю розглядали виставку декоративно-посадкового матеріалу деревних та чагарникових порід із закритою кореневою системою, адже у Бершадському держлісгоспі вирощують близько 75 різновидів  декоративного посадматеріалу. Лісівники змістовно відповідали на питання відвідувачів заходу щодо посадки та специфіки догляду за рослинами, охоче  ділилися власним досвідом вирощування декоративного посадкового матеріалу.  
Лісівники впевнені, що участь у таких екомузичних масових заходах є досить результативним способом спілкування з громадськістю. Тим більше, що навряд чи можна підібрати краще місце для розповідей про ліс та роботу лісівників, ніж чарівний парк «Анталька». Саме ці ялини, граби та берези, посаджені лісівниками ще у 1971 році, створюють тут фантастичну атмосферу гармонії з природою.  Мальовничі пейзажі разом із цікавими розвагами та сучасною музикою дають змогу учасникам фестивалю відпочити, отримати добру порцію корисної інформації, незабутніх вражень та позитивний заряд енергії.