БЕРШАДСЬКІ ЛІСІВНИКИ СТОЯТЬ НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ’Я ЛІСУ

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time07.09.2017 10:33 categoryЗагальні новини
На виконання доручення голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія «Щодо вивчення екологічної ситуації, що склалася з хвойними насадженнями на території області» вінницькі лісівники провели інвентаризацію хвойних насаджень.
Інвентаризація показала, що санітарний стан хвойних насаджень значно погіршився на всій території. Причина погіршення санітарного стану хвойних насаджень – різке підвищення середніх температур та зниження рівня грунтових вод, що згубно впливає на хвойні насадження, які мають поверхневу кореневу систему та не переносять високих температур. Ці ж фактори спричиняють всихання граба та ясена пристигаючого та стиглого віку.
Загальна площа осередків шкідників і хвороб лісу в насадженнях ДП «Бершадський лісгосп» становить 166 га, хворобами уражено 166 га. Протягом інвентаризаційного періоду осередки шкідників лісу знешкоджено на 13 га.
В 2017 році було проведено вибіркові санітарні рубки в хвойних деревостанах на площі 25,5 га. В цілому з 2012 року у зв’язку з різким погіршенням санітарного стану лісів було проведено суцільні санітарні рубки на площі 9,1 га. Також було проведено суцільні рубки в хвойній госпсекції згідно з розрахунковою лісосікою на площі 5,4 га.
Загальний санітарний стан держлісфонду ДП «Бершадський лісгосп» протягом 2017 року підтримується в належному стані. Проведено значний обсяг санітарно-оздоровчих заходів. Так, відведено та виписано лісорубні квитки на проведення вибірково-санітарних рубок на площі 126 га, рубок формування молодняка – 238 га.
Санітарні рубки проводяться відповідно до планів санітарно-оздоровчих заходів, затверджених Вінницьким ОУЛМГ, які складено на основі лісопатологічних обстежень з урахуванням періоду, специфіки і ступеня пошкодження. Санітарно-оздоровчі заходи першочергово проводяться у насадженнях, де відбувався природний відпад сухостійних, всихаючих, сильно ослаблених та засохлих дерев, а також в осередках шкідників і хвороб лісу.
Силами лісової охорони проведено санітарні обстеження лісових насаджень, здійснено невідкладні санітарно-оздоровчі заходи з метою недопущення накопичення сухостійної деревини, особливо біля населених пунктів, навколо доріг, аби попередити розповсюдження вторинних шкідників. Ліквідовано також засмічення лісових насаджень від побутових та інших відходів.
Проведена робота з прибирання вітровальних дерев навколо об’єктів, що мають культурну або історичну цінність і у місцях масового відпочинку населення. Також проведено розчистку й облаштування природних водних джерел питної води, які розташовані на землях лісогосподарського призначення.