БЕРШАДСЬКІ ЛІСІВНИКИ ПРОВЕЛИ УРОК-ЕКСКУРСІЮ ДЛЯ ФЛОРИНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time10.09.2018 10:15 categoryЗагальні новини
Перші дні нового навчального року для учнів Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів почалися з уроку-екскурсії у лісівничому еколого-просвітницькому пункті «Устянська дача», який розміщений на території Бершадського лісництва. Урок проводився спільно педагогами та лісівниками для учнів 10, 11 та 6 класів. У заході взяли участь директор ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєв, директор Флоринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів В.І. Усатюк, наставники учнівського лісництва «Зелений світ», що діє на базі школи, лісничий Бершадського лісництва С.Я. Горбенко, вчитель біології О.В. Макарчук та інші.
Урок мав назву «Моя Україна – це спів солов’їний» та поєднав у собі два важливих напрями виховання дітей: патріотизм, любов до рідної країни та дбайливе, обачне ставлення до природи, розвиток національної свідомості та екологічної свідомості. Школярам розповіли, що державні ліси України – національний скарб, і працівники державного підприємства «Бершадське лісове господарство» працюють над його збереженням та примноженням.
Урок розпочався з цікавої розповіді директора держлісгоспу. Микола Володимирович розповів дітям про ліси України та Європи, порівняв, у якому вони стані, розкрив лісівничі секрети – особливості ведення лісового господарства на території Бершадського держлісгоспу і Бершадського лісництва зокрема.  
Далі вихованці учнівського лісництва «Зелений світ» розповіли про особливості кожної локації лісівничого еколого-просвітницького пункту. Це й інформаційні стенди, роз’яснювальні плакати, мисливська локація, годівниці для тварин, місця для тематичних зустрічей, конференцій та відпочинку.
Учні шостих класів продемонстрували інсценізацію поезії «Про що дерева розмовляють». Захоплюючою та пізнавальною була екскурсія, яку провів лісничий Бершадського лісництва С.Я. Горбенко. Розповіді  Станіслава Яковича про життя лісових мешканців, про рослин і тварин, які занесені в Червону книгу, викликали жвавий інтерес в учнів. Вони задавали питання, вступали в дискусії, на які отримали змістовні відповіді та пояснення.
Школярам було цікаво навчатися, пізнавати Україну та її зелені багатства саме у такому форматі. На завершення заходу класні керівники 11 класу О.В. Макарчук та 6 класу Р.М. Чубатюк запалили символічну свічу – оберіг миру, достатку та добробуту кожної родини, держави, рідної природи – та провели традиційний обряд передачі цього оберегу від покоління старших вихованців учнівського лісництва, випускників, до наймолодших. Свіча буде зберігатися до наступних зустрічей як символ єдності.
«Даний урок – це проба, – коментує директор держлісгоспу Микола Володимирович. – Сподіваємось, що у майбутньому такі заходи будуть проводитись і для учнів інших шкіл району, для підприємств, установ, організацій. Адже доведення правдивої інформації про стан лісів, засади ведення лісового господарства – це один із пріорітетних напрямків еколого-просвітницької діяльності підприємства. Запрошуємо всіх охочих до лісівничих еколого-просвітницьких пунктів, у яких ми раді будемо провести для вас змістовні екскурсії».