Бершадські лісівники підтримують духовність українців

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time20.12.2019 17:30 categoryЗагальні новини
Благородна справа допомоги Православній Церкві України вже стала доброю традицією для бершадських лісівників. Особистий внесок у відродження старовинних храмів, у спорудження нових роблять працівники трудового колективу ДП «Бершадський лісгосп» на чолі з директором Миколою Краснєєвим.
Ще у 2016 році бершадські лісівники активно підключились до відродження старовинного Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, якому тоді виповнилося 400 років. Тоді лісівники отримали високі нагороди за за активну допомогу. У 2016 році архієпископ Вінницький і Брацлавський УПЦ Київського патріархату Михаїл вручив Патріарші та Архієрейські благословенні грамоти трудовому колективу ДП «Бершадський лісгосп»та особисто директору держпідприємства.
Святиня має давню історію. У 1616 році бідні правослані іноки, які рятувалися від татарських і турецьких набігів, від переслідувань поляків, знайшли дрімучий ліс далеко від людських поселень. Тут вони й побудували перший дерев’яний храм. Згодом на цьому місці постав Бершадський Спасо-Преображенський чоловічий монастир. За чотири століття він пережив немало випробувань. Був кілька разів розграбований. Але навіть у непрості часи панування Унії він залишався єдиним монастирем на всій Правобережній Україні, який зберігав православ'я. Нове відродження святині розпочалося уже в незалежній Україні.
От і нещодавно долучилися бершадські лісівники до будівництва каплиці у Спасо-Преображенському монастирі. Освятили споруду у чудове свято – 19 грудня, день Миколая Чудотворця. Спорудження каплиці тривало близько року і стало можливим за підтримки парафіян, благодійників та небайдужих людей. Найбільший внесок у цю добру справу зробив отець Назарій Лотоцький. Саме він отримав дозвіл на будівництво, знайшов земельну ділянку, розробив відповідний проект. Тоді вже спільними зусиллями взялися до роботи. Люди допомагали, чим могли: коштами, матеріалами, фізичною працею Серед небайдужих підтримати розвиток ПЦУ – і бершадські лісівники, які пожертвувати свої особисті кошти для будівництва.
Усім, хто долучився до будівництва, щиро подякували після освячення каплиці. Серед них - колектив ДП «Бершадський лісгосп» та його директор Микола Краснєєв. Благочинний Бершадського району протоієрей Ростислав Процанін вручив їм подяки за заслуги перед Православною Церквою України та побожним народом.
Лісівники, дбаючи про те, щоб залишити нащадкам високопродуктивні ліси, не забувають і про духовність. Бо ж недаремно каже мудра істина: «Твори добро, і воно повернеться тобі сторицею».