Бережіть ліс від вогню!

personАвтор:  Прес-служба ДП «Гайсинський лісгосп»
access_time10.08.2018 11:52 categoryЗагальні новини
Літо – прекрасна пора для відпочинку та оздоровлення. Але відпочиваючи, не слід забувати про пожежну безпеку поведінки у лісі. Навіть один сірник чи недопалок, кинутий у лісі, може обернутися трагедією!!!
У зв’язку з настанням сухої спекотної погоди та масовими відвідуваннями лісів населенням, пов’язаних із збором грибів та полюванням, зростає ймовірність виникнення та розповсюдження лісових пожеж. Також підсилюють пожежонебезпечну ситуацію факти масового випалювання стерні.
- Пожежі завдають лісам величезної шкоди. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть дерева, птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев, - розповідає інженер з охорони і захисту лісу ДП «Гайсинський лісгосп» А.В. Гижко.
На виконання п. 4 р. 6 протоколу № 29 засідання Кабінету Міністрів України від 26.07.18 р. ДП «Гайсинський лісгосп» здійснює наступні заходи:
- проводиться постійний моніторинг пожежної обстановки у лісових масивах. Для контролю ситуації державна лісова охорона Гайсинського лісгоспу здійснює постійні чергування, не виключаючи вихідних та святкових днів. На щастя, на даний час випадків загоряння не зафіксовано.
- проводяться спільні рейди у лісах із залученням правоохоронних органів з метою притягнення порушників правил пожежної безпеки до відповідальності. За 7 місяців проведено 37 рейдів, в результаті яких виявлено 10 порушень правил пожежної безпеки під час перебування у лісі та стягнуто штрафів у розмірі 850 грн. У більшості порушення стосувалися розведень багаття у недозволеному місці.
- забезпечується обмеження відвідування лісів громадянами та заборона під’їзду в ліс транспорту в період високої пожежної небезпеки. Перекрито 19 позапланових доріг.
- продовжується робота з поновлення протипожежних розривів та догляду за ними. Встановлено 15 км мінералізованих смуг та проведено догляд за 60 км існуючих.
- проводиться активна роз’яснювальна агітаційна та просвітницька робота щодо необхідності додержання вимог пожежної безпеки у лісах. Установлено на території лісових угідь11 великих бігбордів та більше 30 плакатів на протипожежну та природоохоронну тематику.
 
ДП «Гайсинський лісгосп» звертається до населення із проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі і протягом пожежонебезпечного періоду (15 квітня-15 жовтня) розводити багаття у дозволеному місці – це лісівничі просвітницькі рекреаційні пункти! Також у цей період заборонено:
розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;
- залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;
- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів).