2,3 млн. шт. майбутніх дерев та кущів виростили цього року гайсинські лісівники

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time14.11.2022 09:02 categoryЗагальні новини
Хоч осінь – час, коли природа готується до зимового відпочинку, проте у лісівників і в цю пору вдосталь роботи. Традиційно в кінці вегетаційного періоду після закінчення основних лісокультурних робіт фахівці лісового господарства проводять інвентаризацію садивного матеріалу у розсадниках (сіянців, укорінених живців, саджанців), лісових культур і природного поновлення. Чергову осінню інвентаризацію вже завершили у ДП «Гайсинський лісгосп».
Ця щорічна процедура дозволяє визначити ефективність робіт з відтворення лісів, якісний стан створених лісових культур, якість садивного матеріалу, призначення заходів з поліпшення стану лісокультурних об'єктів. Адже це – важливі підсумки виконаних робіт, вагомої частини лісокультурного циклу.
У 2022 році у ДП «Гайсинський лісгосп»  було створено 173 га лісових культур у держлісфонді та 12 га нових лісів. Приживлюваність лісових культур  першого року створення становить 90,5%  при плановій нормі 85,2%.
Під час інвентаризації встановлено клас якості лісових культур, що збереглися, перших трьох років вирощування. Отже, при лісовідновленні культур  І класу – 461 га (75%), ІІ класу – 158 га (25%), при лісорозведенні культур І класу – 11 га (48%), ІІ класу – 12 га (52%).
Переведено в покриту лісом площу 231 га лісовідновлення та 30 га лісорозведення.
На лісорозсадниках, в теплицях і парниках підприємства гайсинські лісівники виростили цьогоріч 2,3 млн. штук стандартного посадкового матеріалу та укорінених живців (при плановому завданні 2,2 млн. штук). Це сіянці та саджанці 43 основних лісоутворюючих порід та 47 декоративних порід.
Кращих результатів в лісокультурному виробництві досягли колективи Ладижинського (лісничий Семененко Р.П.), Бершадського (лісничий Горбенко С.Я), Гайсинського (Латюк П.О.) та Сумівського (Гуз В.А.) лісництв.
Отож, не зважаючи на завершення вегетаційної частини року, у лісівників вистачає роботи і в цей період. Адже відмінних результатів у лісовому господарстві лісівники Вінниччини досягають за умови якісного виконання кожної ланки у лісокультурному циклі робіт.